REKLAMA

RZESZÓW: Aresztowano sprawców rozboju! Pobili i okradli mężczyznę

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Zatrzymani na ulicy Fircowskiego, pobili pokrzywdzonego i ukradli mu telefon komórkowy. Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych bezpośrednio po przestępstwie. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

303-201303

Foto: Podkarpacka Policja

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 21:00. Ze zgłoszenia wynikało, że na ulicy Fircowskiego w Rzeszowie został pobity mężczyzna. Dyżurny komendy niezwłocznie skierował na miejsce policyjne patrole. Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 38 lat, którzy próbowali uciec.

Obaj zaprzeczyli, aby brali udział w zdarzeniu, zostali jednak rozpoznani przez pokrzywdzonego. Z jego relacji wynikało, że mężczyźni, z którymi wcześniej wypił alkohol, nagle bez powodu zaczęli go uderzać pięściami. Gdy upadł, kopali go po całym ciele, a później ukradli mu telefon komórkowy. Telefon policjanci znaleźli przy zatrzymanym 38-latku. Pokrzywdzony potwierdził, że to jego własność.

Ponieważ w wyniku zdarzenia mężczyzna odniósł obrażenia i potrzebował pomocy medycznej, karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Natomiast zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Obydwaj byli pijani, badanie wykazało u obu po ponad 2 promile alkoholu.

Wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego. Potwierdzili, że pokrzywdzony spotkał napastników przypadkiem. Poprosił o ogień i wypił z nimi alkohol. Następnie został przez nich zaatakowany. Okazało się, że obydwaj mężczyźni byli już wcześniej karani, a 34-latek działał w warunkach recydywy. Zebrany materiał dowodowy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. Przesłuchał podejrzanych i przedstawił im zarzut rozboju. Wystąpił również z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec nich aresztu tymczasowego, do którego sąd się przychylił.

Źródło: KMP Rzeszów

18-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-areszt-dla-sprawcow-rozboju-pobili-i-okradli-mezczyzne-1247-00r2kc