REKLAMA

RZESZÓW: Areszt dla podejrzanego o rozbój

Policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Zatrzymany grożąc nożem zmusił dwóch mężczyzn do oddania telefonów komórkowych oraz 2 złotych. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

Do zdarzenia doszło początkiem stycznia przy ulicy Staroniwskiej w Rzeszowie. Wieczorem do dwóch 16-latków stojących na przystanku, podbiegł zamaskowany mężczyzna. Grożąc im nożem zażądał pieniędzy oraz telefonów komórkowych. Obawiając się gróźb, poszkodowani oddali mu swoje telefony oraz drobne pieniądze, które mieli przy sobie. Sprawca uciekł z łupem. Gdy na przystanek podjechał autobus, pokrzywdzeni poprosili kierowcę o zawiadomienie policjantów.

Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze. Przeszukanie pobliskich ulic nie doprowadziło do ujęcia sprawcy. Ponieważ z okoliczności zdarzenia wynikało, że mógł on być związany ze środowiskiem pseudokibiców, wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców.

Od opiekunów pokrzywdzonych policjanci przyjęli zawiadomieni o przestępstwie i rozpoczęli ustalanie tożsamości napastnika. Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Rzeszowa. W środę mężczyzna został zatrzymany. Policjanci odzyskali również skradzione telefony.

Już podczas wstępnych czynności przyznał się do zarzucanego mu czynu. Na podstawie zebranego materiału prokurator z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów przedstawił mu zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na minimum 3 lata.

W piątek na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

POLICJA2
Zdjęcie: archiwum KMP

27-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-areszt-dla-podejrzanego-o-rozboj-adm007