REKLAMA

RZESZÓW. Apel Urzędu Miasta o ograniczenie wizyt w instytucjach publicznych!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Urząd Miasta Rzeszowa ze względów sanitarnych apeluje o maksymalne ograniczenie wizyt w instytucjach publicznych, w tym w Urzędzie Miasta Rzeszowa.

ratt_1

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

Władze Rzeszowa zalecają załatwianie spraw urzędowych za pośrednictwem platformy ePUAP, telefonicznie lub e-mailowo. W celu załatwienia swojej sprawy nie trzeba stawiać się osobiście i wyczekiwać w kolejkach. Można umówić się na wizytę w Urzędzie telefonicznie, na określoną godzinę.

Podatki i inne płatności

W celu ograniczenia gromadzenia się osób wskazane jest dokonywanie płatności związanych z podatkami i innymi opłatami bezgotówkowo, a nie w kasach banku znajdujących się w budynkach Urzędu.

Sprawy meldunkowe

Sprawy związane z zameldowaniem, wymeldowaniem, zgłoszeniem wyjazdu za granicę, zgłoszeniem powrotu z zagranicy lub sprawy związane z wyrobieniem nowego dowodu osobistego załatwiać można poprzez złożenie wniosku drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu usług administracji publicznej ePUAP.

Urząd Stanu Cywilnego

W sytuacjach niewymagających osobistego stawiennictwa w Urzędzie Stanu Cywilnego UM Rzeszowa zachęca do kontaktu telefonicznego, korespondencyjnego lub mailowego oraz za pośrednictwem platformy ePUAP:
ZGONY – tel. 17 875 46 10, 17 875 44 79,
MAŁŻEŃSTWA – tel. 17 875 46 21, 17 875 46 07,
URODZENIA – tel. 17 875 46 50, 17 875 46 47, 17 875 46 12, 17 875 46 06, e-mail: usc@erzeszow.pl.

Osoby ubiegające się o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego proszone są o składanie podań za pośrednictwem platformy ePUAP lub droga korespondencyjną.

Handel

Wstrzymano funkcjonowanie targowiska przy ulicy Dworaka. Prezydent Miasta Rzeszowa apeluje również do Zarządcy giełdy przy ulicy Spichlerzowej w Rzeszowie o odwołanie handlu.

Baseny

Zamknięte zostały do odwołania baseny:
– pływalnia kryta ROSiR przy ul. Jałowego 23a,
– basen kryty Delfin przy ul. Rejtana 30,
– basen kryty Karpik przy ul. Solarza 12,
– basen kryty Muszelka przy ul. Starzyńskiego 17.

Deklaracje śmieciowe

Przypominamy o obowiązku złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 10 kwietnia 2020 roku. Właściciel nieruchomości (w przypadku, kiedy nie ma współwłasności) może złożyć deklarację w formie elektronicznej za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP.

Deklaracja musi być podpisana bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu lub profilem zaufanym na platformie. Informujemy również o możliwości przesłania wypełnionej deklaracji w wersji papierowej pocztą na adres: Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Hanasiewicza 10, 35-103 Rzeszów.

Źródło: UM Rzeszowa

12-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-apel-o-ograniczenie-wizyt-w-instytucjach-publicznych-8024-00r2kc