REKLAMA

RZESZÓW. Alarmy bombowe podczas matur! Szkoły przeszukali pirotechnicy

RZESZÓW, REGION / PODKARPACIE. W dziesięciu rzeszowskich szkołach średnich ogłoszono we wtorek alarmy bombowe. Dotarły tam maile z informacjami o podłożeniu ładunków wybuchowych. Miało to miejsce tuż przed rozpoczęciem się drugiego dnia matur.

840_472_matched__pgzq50_1203113

Foto: policja.pl

We wtorek do dziesięciu rzeszowskich szkół średnich dotarły maile o rzekomym podłożeniu ładunków wybuchowych. Szkoły sprawdzili pirotechnicy. Alarmy były fałszywe. Przeprowadzane egzaminy maturalne odbywają się normalnie.

Podobna sytuacja miała również miejsce w innych częściach regionu, między innymi w jednej ze szkół powiatu sanockiego. Około godziny 5:00 dyrektor jednej z tamtejszych szkół, w której odbywają się aktualnie egzaminy maturalne, otrzymał maila z informacją, że na terenie szkoły podłożony jest ładunek wybuchowy. Natychmiast powiadomił o tym fakcie policję.

Funkcjonariusze przeszukali teren szkoły. Nie ujawniono żadnego podejrzanego przedmiotu. Dodatkowo, sprawdzono również plomby, które od kilku dni umieszczanie są na wszystkich wejściach do placówki. To działania podejmowane po doświadczeniach z poprzedniego roku, kiedy w całej Polsce odnotowano wiele przypadków fałszywych alarmów bombowych właśnie w okresie przeprowadzania egzaminów maturalnych. Plomby na terenie szkoły były nienaruszone, poprawnie działał również wewnętrzny alarm.

Alarmy w naszym regionie nie są odosobnionymi przypadkami. We wtorek zgłoszenia na temat fałszywych wiadomości o podłożeniu ładunków wybuchowych docierały również do policjantów z innych części kraju.

Źródło: red., esanok.pl

09-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-alarmy-bombowe-podczas-matur-szkoly-przeszukali-pirotechnicy-5117-00r2kc