REKLAMA

RZESZÓW. Akcja “Przejezdne skrzyżowania”. Ponad 300 interwencji policjantów

RZESZÓW / PODKARPACIE. W ubiegły piątek policjanci zakończyli kolejną odsłonę działań „Przejezdne skrzyżowania”. Funkcjonariusze zwracali uwagę na wykroczenia mające wpływ na płynność ruchu w mieście. Dominującym wykroczeniem, zgodnie zresztą z wcześniejszymi spostrzeżeniami, jest wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. Policjanci zaobserwowali również wiele błędów popełnianych przez kierowców, które wpływają na płynność jazdy.

303-201619

Foto: KMP Rzeszów

Policjanci podsumowali drugą edycję działań „Przejezdne skrzyżowania”. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, funkcjonariusze obserwowali wybrane skrzyżowania w Rzeszowie pod kątem wykroczeń i błędów przekładających się na płynność jazdy i tworzenie się korków. Najczęściej popełnianym wykroczeniem było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy.

Podczas działań prowadzonych tylko na kilku wybranych skrzyżowaniach podczas porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, funkcjonariusze ujawnili 23 wykroczenia. 15 z nich to  wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. Kolejne, pod względem liczby ujawnionych, to niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej (wykroczeń).

Efektem działań było 13 mandatów i wnioski o ukaranie. Kilkukrotnie policjanci zastosowali pouczenie. Funkcjonariusze zaobserwowali również szereg błędów popełnianych przez kierujących. Korygując je, interweniowali ponad 300 razy.

Wciąż najczęściej popełnianymi błędami było:

  • niewykorzystywanie wolnych pasów ruchu, z których można kontynuować jazdę w zamierzonym kierunku,
  • pozostawianie dużych odległości pomiędzy pojazdami, przez co inni kierujący nie mieli możliwości wjechania na skrzyżowanie w tym samym cyklu świateł.

W wielu przypadkach można było uniknąć popełnienia wykroczenia, gdyby kierujący, który wjechał na skrzyżowanie i nie mógł go opuścić po zmianie świateł, skorzystał z sąsiedniego wolnego pasa ruchu.

Źródło: Podkarpacka Policja

24-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-akcja-przejezdne-skrzyzowania-ponad-300-interwencji-policjantow-8425-00r2kc