REKLAMA

RZESZÓW: Absolwenci WSPiA odebrali dyplomy ukończenia studiów (zobacz ZDJĘCIA)

„Administracja”, „bezpieczeństwo wewnętrzne” oraz „prawo” – absolwenci tych trzech kierunków studiów w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej odebrali w sobotę 14 lipca 2018 r. dyplomy ukończenia studiów. Było to prawie 100 osób, które studiowały na studiach II stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. W uroczystości oprócz absolwentów uczestniczyły także ich rodziny i bliscy oraz i kadra dydaktyczna WSPiA.

Uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom to tradycja WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Organizowana jest co roku w lipcu. Jest to ostatnie oficjalne spotkanie osób, które studiowały i obroniły pracę dyplomową na danym kierunku studiów.

Podniosłą atmosferę święta absolwentów podkreślają togi i birety, w które ubrane były wszystkie osoby kończące studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.
– To bardzo miła uroczystość. Przyszliśmy na Graduację, aby pożegnać się i przeżyć wspólnie koniec naszych studiów. Bardzo fajnie było jeszcze raz spotkać się z wykładowcami, którzy przez kilka lat pracowali z nami na wykładach i ćwiczeniach. Mamy pamiątkowe zdjęcia, a przed nami kolejny etap naszego życia. Zaczynamy szukać dobrej pracy, w której będziemy mogli wykorzystać wiedzę zdobytą podczas studiów – mówili po zakończeniu Graduacji tegoroczni absolwenci WSPiA.

„Nie mówię: Żegnaj, lecz: Do widzenia”

Uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów to szczególny dzień dla absolwentów i ich rodzin.
– Jest to zwieńczenie pięciu lat intensywnej pracy, nauki i współpracy z kadrą naukowo- dydaktyczną – mówiła podczas uroczystości dr Bożena Sowa, prorektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.
Dziś dołączacie Państwo do grona prawie 40 tys. absolwentów, którzy przez ponad 20 lat ukończyli studia w WSPiA. Dyplom, który dziś odbieracie i wiedza zdobyta podczas studiów jednym pozwolą znaleźć dobrą pracę, innym ubiegać się o podwyżki lub wyższe stanowiska. Gratulacje należą się także Waszym rodzinom za ich wsparcie oraz cierpliwość w nerwowych chwilach – mówiła dr Bożena Sowa.

Przypomniała, że podczas Graduacji Rektor WSPiA prof. Jerzy Posłuszny zawsze cytuje słowa piosenki Jacka Lecha „Nie mówię: Żegnaj, lecz: Do widzenia. Możesz jak dawniej przychodzić tu”.
– Te słowa to zaproszenie dla was, abyście pozostali z nami w stałym kontakcie. Od dziś jesteście gościem w murach naszej uczelni i mam nadzieję, że z tej gościny będziecie często korzystać. Zawsze możecie liczyć na naszą pomoc i wsparcie. Możecie korzystać z naszej Biblioteki, oferty naszych Studiów Podyplomowych oraz Seminarium Doktoranckim w WSPiA. Już dziś zapraszam także na kolejne Święto Absolwenta, które odbędzie się w połowie września – tłumaczyła prorektor WSPiA.

Dyplom jest nasz

W imieniu wszystkich osób, które w tym roku obroniły pracę dyplomową przemawiał Grzegorz Świerad, absolwent pięcioletnich jednolitych studiów magisterskich na kierunku „Prawo”.
– Nasze wspomnienia z minionych pięciu lat wiążą się z murami naszej Uczelni. Mury te były dla nas schronieniem, miejscem zdobywania wiedzy, zawierania znajomości, z których rodziła się przyjaźń, a nawet miłość. Miejscem, w którym odkrywaliśmy nie tylko podstawowe prawa i zasady rządzące światem, ale także siebie. W tych salach i gabinetach pokonywaliśmy własne ograniczenia i słabości. Czasami uczyliśmy się na błędach – mówił Grzegorz Świerad.

– Dziękuję Władzom WSPiA oraz kadrze naukowo-dydaktycznej. To dzięki Wam, waszej wiedzy, pasji i codziennej pracy – będziemy za chwilę mogli zacząć dorosłe życie. Może nie wszystko, czego uczyliśmy się, pozostanie w naszych głowach, jednak jest coś o wiele cenniejszego. Pewien potencjał, energia, szersze horyzonty i inne spojrzenie na świat – dodał Grzegorz Świerad.

W Graduacji co roku oprócz absolwentów WSPiA, władz Uczelni i kadry naukowej uczestniczyły także rodziny naszych absolwentów. – Jestem bardzo dumny z mojej córki. To chyba jeden z najważniejszych i bardzo wzruszających momentów w życiu mojego dziecka. W todze i birecie wygląda dorośle i myślę, że po tych studiach gotowa jest na dorosłe życie i pracę na własny rachunek. Choć mam nadzieję, że jeszcze przez chwilę zostanie z nami, zanim na dobre wyfrunie z gniazda – mówił Pan Ryszard tato jednej z tegorocznych absolwentek w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Nagrody i wyróżnienia

Podczas Graduacji absolwentów WSPiA oprócz dyplomów ukończenia studiów wręczone zostały także wyróżnienia dla najlepszych absolwentów. Nagrody otrzymały osoby, które wyróżniały się aktywnością naukową, kulturalną i sportową. Wśród nich absolwenci, którzy osiągnęli najwyższą średnią podczas studiów oraz najwyższe wyniki na egzaminach z certyfikatów językowych. Nagrodzono także osoby aktywnie działające w kołach naukowych oraz Klinice Prawa WSPiA.

Graduację jak co roku zakończyło wspólne zdjęcie absolwentów, władz uczelni oraz kadry naukowo-dydaktycznej WSPiA.

14-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-absolwenci-wspia-odebrali-dyplomy-ukonczenia-studiow-zobacz-zdjecia