REKLAMA

RZESZÓW. Absolwenci WSPiA odebrali dyplomy ukończenia studiów (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Blisko 100 tegorocznych absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej w sobotę 31 lipca 2021 roku odebrało dyplomy ukończenia studiów. Tym razem uroczysta Graduacja zorganizowana została w Ogrodach wypoczynkowych WSPiA. Uczestniczyły w niej władze uczelni, wykładowcy oraz rodziny osób, które studiowały na kierunkach: „administracja”, „bezpieczeństwo wewnętrzne”, „prawa” oraz „zarządzanie”. 

 5K4A5400

 

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to najstarsza niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu. W 25-letniej historii dyplom ukończenia studiów otrzymało blisko 50 tys. absolwentów.

Do tego grona dołączyły kolejne osoby, które w ostatnim czasie obroniły swoją pracę dyplomową. W tegorocznej Graduacji uczestniczyli absolwenci WSPiA, którzy ukończyli studia na kierunku: „administracji” (studia I i II stopnia), „bezpieczeństwa wewnętrznego” (studia I i II stopnia), „zarządzania” (studia I stopnia) oraz jednolitych studiów magisterskich na kierunku „prawo”.

W Graduacji, oprócz absolwentów WSPiA i władz uczelni, uczestniczyła także kadra naukowa uczelni oraz rodziny absolwentów. Dyplomy ukończenia studiów wręczali prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA oraz Prorektorzy: dr Agata Furgała i dr Przemysław Niemczuk.

 

Rektor WSPiA do absolwentów: Osiągnęliście ogromny sukces 

5K4A4532

 

Witając Absolwentów, ich rodziny oraz wykładowców Uczelni prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA przypomniał, ze Graduacja to niezwykle ważna uroczystość w życiu akademickim i osobistym każdej osoby kończącej studia.

W życiu każdego studenta są dwa ważne wydarzenia. Pierwsze to Immatrykulacja, a drugie to Graduacja. Od rozpoczęcia studiów i złożenia ślubowania studenta odbyli Państwo tysiące godzin zajęć, spotkali Państwo kilkudziesięciu egzaminatorów. U jedynych droga studencka była łatwy i prosta, u innych trochę trudniejsza Jednak wszyscy dotarli do mety, która jest dzisiejszy dzień i piękna uroczystości Graduacji. Gwarantuję, że ten monet zostanie w Państwa pamięci do końca życia. Dziś podsumowując waszą kilkuletnią pracę, widzimy, że podczas studiów zmienili się Państwo. Nabraliście pewnej dystynkcji i powagi – powiedział prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA.

Dziś w imieniu całej społeczności akademickiej, władz uczelni, kadry naukowo-dydaktycznej gratuluję Państwu ukończenia studiów i osiągniętego przez Państwa ogromnego sukcesu. Sukcesu okupionego wyrzeczeniami, wymagającego spędzenia wielu godzina na wykładach, ćwiczeniach, warsztatach i nad książkami. Pamiętajcie, że wbrew pojawiającym się opiniom, studia to czas, w którym osiągamy bardzo wiele. Rozpoczynając swoją karierę zawodową, zobaczycie, jak przydatna jest zdobyta wiedza i praktyka, kontakty, umiejętność pracy w grupie. Studia udoskonaliły Państwa warsztat intelektualny, otwierając Was na nowe zjawiska i otaczająca rzeczywistość. To pozwoli łatwiej pokonywać trudności, które spotkacie w życiu. To wszystko będzie procentować. Bądźcie Państwo dumni z Waszego sukcesu – gratulował absolwentom prof. Jerzy Posłuszny.

 

Wizytówka WSPiA 

Podczas uroczystej Graduacji głos zabrał także przedstawiciel studentów. W tym roku był to mgr Michał Rzepka, Przewodniczący Samorządu Studenckiego oraz tegoroczny absolwent jednolitych studiów magisterskich na kierunku prawo.

To już pięć lat odkąd społeczność akademicka witała nas w murach tej uczelni. Tamten dzień był tak samo wyjątkowy dla nas jak ten dzisiejszy. Wyjątkowość ta była związana z niepewności, a zarazem sprawdzianem dla każdego z nas jak wygląda prawdziwe dorosłe życie z dala od rodzinnego domu. W murach tej uczelni nieraz padały słowa z ust wybitnych wykładowców, jak naprawdę wygląda dorosłe życie. Bo studia to nie tylko nauka i zabawa, ale także dojrzałość wzbogacona o wartości – mówił Przewodniczący Samorządu Studenckiego.

Mogę zapewnić Kadrę Naukową, że Państwa trud nie poszedł na marne, a nasza postawa będzie dla Państwa dumą, taką, jaką dla nas była możliwość studiowania w WSPiA. Nie sposób pominąć organizacji studenckich i kół naukowych działających w naszej Uczelni. To właśnie tam zgodnie z cytatem widniejącym w Sali Konferencyjnej WSPiA mogliśmy rozniecać ogień, a nie napełniać puste wiadro. Szanowny Panie Rektorze tak jak wielokrotnie dziękował nam Pan za wybór tej uczelni, tak samo my dziś dziękujemy za zaufanie, bo to czego nauczyliśmy się w ostatnich latach, to wizytówka nie tylko nas samych, ale także naszej uczelni – zakończył Michał Rzepka.

 

Nagrody i wyróżnienia

5K4A4637 

Podczas Graduacji absolwentów WSPiA oprócz dyplomów ukończenia studiów wręczone zostały także wyróżnienia. Nagrody działalność na rzecz społeczności akademickiej nagrody otrzymał Michał Rzepka, Przewodniczący Samorządu Studenckiego.

Za działalność w Kole Naukowym Prawa Gospodarczego: Justyna Prokop i Kamila Pajura. Za działalność w Kole Naukowym Kryminalistyki i Kryminologii Aleksander Urbaniak. Za działalność w Studenckim Biurze Porad Prawnych „Klinika Prawa”: Karolina Krawczuk, Adrianna Plezia i Michał Rzepka.

Wręczono także nagrodę za najlepszy wyniki uzyskany na międzynarodowych egzaminach językowych, którą otrzymała Emilia Kardaś

 

Graduacja absolwentów to tradycja WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Uroczystość to ostatnie wspólne spotkanie w murach naszej uczelni osób, które studiowały na danym kierunku studiów. Wszyscy absolwenci świętują ten dzień w togach i biretach – tłumaczy Przemysław Pawlak, zecznik prasowy WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Uroczystość zakończyło pamiątkowe zdjęcie absolwentów i władz uczelni oraz sesja zdjęciowa w Patio i fontannie WSPiA.

 

Źródło, zdjęcia: WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

 


01-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)