REKLAMA

RZESZÓW. 8,5 mln maseczek ochronnych dla mieszkańców Podkarpacia (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Do podkarpackich szpitali trafiły kolejne respiratory, kardiomonitory i pompy infuzyjne – powiedziała wojewoda  podkarpacki Ewa Leniart podczas piątkowej konferencji prasowej. Zapowiedziała również, że do mieszkańców województwa podkarpackiego trafi 8,5 miliona maseczek ochronnych.

01-11-1200x800

Foto (3): Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Do podkarpackich szpitali trafiły kolejne respiratory, kardiomonitory i pompy infuzyjne – poinformowała wojewoda Ewa Leniart podczas piątkowej konferencji prasowej. Zapowiedziała również, że do mieszkańców województwa trafią maseczki ochronne.

Jesteśmy w trakcie zmagań z kolejną falą zachorowań na COVID-19. Aby ułatwić przede wszystkim białemu personelowi walkę ze skalą zachorowań w naszym regionie, realizujemy stałe dostawy sprzętowe z Agencji Rezerw Strategicznych. W tym tygodniu kolejne podmioty lecznicze tj. Centrum Medyczne w Łańcucie, Szpital Specjalistyczny w Jaśle, Kliniczny Szpital Nr 1 w Rzeszowie, Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie, Szpital Specjalistyczny w Brzozowie – zostały zaopatrzone w niezbędny sprzęt. Do szpitali trafiły respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne oraz centrala monitorującą kardiomonitora. Bieżąca dostawa trwa adekwatnie do zgłaszanych potrzeb – powiedziała Ewa Leniart.

Wojewoda dodała również, że wkrótce – w związku ze zwiększoną liczbą łóżek covidowych, które będą utworzone w Szpitalu MSWiA w Rzeszowie – ta jednostka otrzyma dodatkowe respiratory i kardiomonitory.

 

W dniach 24 -26 marca br. został przekazany sprzęt medyczny dla 5 szpitali województwa podkarpackiego:

  • Szpital Specjalistyczny w Jaśle – 5 szt. respiratorów,
  • Centrum Medyczne w Łańcucie – 6 szt. kardiomonitorów i 100 szt. pomp infuzyjnych,
  • Kliniczny Szpital Nr 1 w Rzeszowie – 5 szt. respiratorów,
  • Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie – centrala monitorująca kardiomonitora,
  • Szpital Specjalistyczny w Brzozowie – 10 szt. pomp infuzyjnych.

N70A5605-1200x800

Kolejne ważne działanie to inicjatywa przekazania do jednostek samorządy terytorialnego – za pośrednictwem Państwowej Straży Pożarnej przy włączeniu się do dystrybucji 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej – maseczek jednorazowych, które trafią do każdego mieszkańca naszego regionu. W tej chwili otrzymaliśmy pierwszą partię maseczek chirurgicznych w liczbie 1 275 tys. sztuk z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Trafią one w pierwszej kolejności do tych powiatów, gdzie współczynnik zapadalności jest największy – podkreśliła wojewoda.

Docelowo województwo podkarpackie otrzyma 8,5 miliona sztuk maseczek chirurgicznych z przeznaczeniem po cztery maski na mieszkańca województwa powyżej 4. roku życia.

 

O zaangażowaniu służb w walkę z pandemią mówili podczas piątkowej konferencji prasowej podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec oraz ppłk Tomasz Poninkiewicz, zastępca dowódcy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

03-7-1200x800

Działania strażaków i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej od samego początku trwania epidemii polegały na pomocy mieszkańcom regionu – były to m. in. dowozy osób starszych do punktów szczepień, dystrybucja materiałów informacyjnych, środków ochrony osobistej i dezynfekcji, działania związane z pobieraniem wymazów (ponad 20 tys. wymazów wykonanych przez żołnierzy WOT), wspieranie Policji w kontroli kwarantanny, pomoc udzielana kombatantom i osobom starszym.

Źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

26-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)