REKLAMA

RZESZÓW. 8. PKO Bieg Niepodległości w nowej formule

RZESZÓW / PODKARPACIE. Stowarzyszenie Rzeszów Biega po długich godzinach analizowania sytuacji w kraju, w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa oraz po rozmowach z przedstawicielami samorządu, sponsorów i służb zaangażowanych w realizację 8. PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie, zmuszone zostało zmienić formułę tegorocznego Biegu na “Bieg wirtualny”.

Bieg Niepodległości_2019_0015

Foto: T. Późniak / UM Rzeszowa

Ogłaszamy tę informację z bólem serca. Bieg Niepodległości w kalendarzu imprez Stowarzyszenia Rzeszów Biega był zawsze wyjątkowym biegiem, w którym oprócz rywalizacji sportowej, ważną rolę odgrywało uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Analizując pogarszającą się z dnia na dzień sytuację służby zdrowia (szczególnie ratownictwa medycznego), mając olbrzymi szacunek dla każdego ludzkiego życia, nie możemy pozwolić sobie na podjęcie ryzyka związanego z organizacją biegu. Każdy biegacz doskonale zdaje sobie sprawę, że wysiłek fizyczny podczas biegu pociąga za sobą naturalne ryzyko kontuzji lub urazów ciała. Do dnia dzisiejszego otrzymaliśmy wiele sygnałów od Państwa, z prośbą o możliwość wystartowania w biegu wirtualnie, z powodu przebywania na kwarantannie lub izolacji z powodu zachorowania na koronawirusa – informuje Stowarzyszenie Rzeszów Biega.

W związku z sytuacją epidemiczną wprowadzono korektę regulaminu Biegu Niepodległości. Do wszystkich biegaczy w dniach 5 – 15 listopada 2020 roku zostaną wysłane pakiety startowe z koszulką i medalem. Ponadto, do każdego uczestnika na podany podczas rejestracji adres e-mail zostanie wysłany link, w którym każdy będzie mógł dodać swój wynik biegu oraz adres wysyłki pakietu startowego.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do pokonania między 10 a 15 listopada 2020 roku dystansu 10 kilometrów (biegiem, nordic walking, chód) w dowolnym miejscu oraz do udokumentowania swojej aktywności.

Organizatorzy, aby uatrakcyjnić tegoroczny bieg przygotowali konkurs fotograficzny. Do 16 listopada czekają na zdjęcia z pokonywania przez biegaczy 8. PKO Biegu Niepodległości. Autorzy 5-ciu najciekawszych prac otrzymają nagrody o wartości 150 złotych, a ich fotografie zostaną umieszczone na stronie www oraz Facebooku biegu. Adres wysyłki zdjęć – run.rzeszow@onet.pl

Spośród wszystkich biegaczy z listy startowej zostanie także rozlosowane 30 nagród o wartości 100 złotych.

Poniżej nasza transmisja ze startu ubiegłorocznego 7. PKO Biegu Niepodległości:

Źródło: red., UM Rzeszowa, Stowarzyszenie Rzeszów Biega

04-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)