REKLAMA

RZESZÓW. 7 zarzutów dla 24-latka, który ranił nożem mecenasa i atakował przechodniów

RZESZÓW / PODKARPACIE. 7 zarzutów usłyszał 24-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, który w piątek zaczepiał i atakował przechodniów w Rzeszowie. Wszystko zaczęło się od awantury w biurze adwokackim, po której mężczyzna zranił mecenasa. Później do komendy zaczęły napływać kolejne zgłoszenia o zaczepianych i atakowanych przez niego osobach. Ponadto 24-latek, będąc pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję. Zaalarmowani policjanci zatrzymali mężczyznę przy ul. Grunwaldzkiej. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

kajdanki-342851

Foto: policja.pl / zdjęcie poglądowe

 

W piątek około godziny 10:00, dyżurny rzeszowskiej komendy otrzymał pierwsze zgłoszenie. W biurze przy ul. Rejtana mężczyzna zaatakował pracownika kancelarii adwokackie. Wywołał awanturę, a następnie zaatakował pokrzywdzonego i zranił nożem.

Z czasem do komendy zaczęły napływać kolejne zgłoszenia. Ktoś widział dziwnie zachowującego się mężczyznę. Na ul. Kolejowej nieznany mężczyzna zaczepił dwie dziewczyny, a chwilę później w pobliżu próbował wyrwać portfel klientowi banku. Kolejne zdarzenie zgłosił mężczyzna zaatakowany w pobliżu galerii przy ul. Piłsudskiego.

Napływające zgłoszenia i informacje oraz ustalony na tej podstawie rysopis napastnika, wskazywał, że wszystkie zdarzenia związane były z tym samym mężczyzną.

Już od pierwszego sygnału policjanci rozpoczęli przeczesywanie miasta w poszukiwaniu napastnika. W tym czasie do policjantów dotarło kolejne zgłoszenie o kolizji, którą również mógł spowodować poszukiwany.

 

Około godziny 15:00 do dyżurnego komendy dotarła wiadomość, że poszukiwany został zauważony na Placu Farnym. Na miejsce niezwłocznie pojechały policyjne patrole i po krótkim pościgu zatrzymały mężczyznę na ul. Grunwaldzkiej.

24-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego trafił do policyjnego aresztu. Pobrano od niego krew do badań na obecność narkotyków i alkoholu, dodatkowo policjanci znaleźli przy nim środki odurzające. Podczas zatrzymania mężczyzna był bardzo agresywny.

Zaraz po zatrzymaniu policjanci rozpoczęli czynności procesowe, mające ustalić szczegółowe okoliczności poszczególnych zdarzeń. Zebrany materiał dowodowy przesłali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

 

W niedzielę prokurator przesłuchał podejrzanego i przedstawił mu 7 zarzutów: usiłowanie spowodowanie niebezpieczeństwa ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i utraty życia, usiłowania rozboju, naruszenia nietykalności cielesnej, zmuszania groźbą policjantów do zaniechania czynności oraz naruszenia nietykalności cielesnej i czynności narządów ciała funkcjonariuszy.

24-latek odpowie również za kierowanie w stanie nietrzeźwości i posiadanie narkotyków, a w odrębnym postępowaniu za spowodowanie kolizji.

 

W poniedziałek, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie tymczasowo aresztował 24-latka na okres 3 miesięcy.

 

KMP Rzeszów

 

13-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)