REKLAMA

RZESZÓW. 64 drzewa przy Żwirowni do wycinki!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od strony ulicy Kwiatkowskiego, przy rzeszowskiej Żwirowni mają zostać wycięte 64 drzewa. Jest to związane ze zgodą wydaną przez miasto. W miejscu wycinki stanie pięć wieżowców.

Przechwytywanie_66

Foto: Google Maps

Strażnicy! Miasto wydało decyzję udzielającej wycince 64 drzew przy Żwirowni, przy ulicy Kwiatkowskiego. Czyżby pod budowę tych 10 piętrowych wieżowców Skandal! Trzeba powstrzymać miasto przed wyniszczeniem naszej zieleni – napisali na Facebooku Społeczni Strażnicy Drzew, czyli stowarzyszenie dbające o miejską zieleń w Rzeszowie.

Pozwolenie na wycinkę wydano już w lipcu. Drzewa zostaną wycięte prawdopodobnie za kilka miesięcy, kiedy inwestor otrzyma pozwolenie na budowę. W miejscu wyciętych 64 drzew pojawi się pięć wieżowców mieszkalnych o wysokości 10-15 pięter.

Jak informuje Urząd Miasta Rzeszowa, 30 drzew, to drzewa chore, które i tak musiałyby zostać wycięte. 34 drzewa, to drzewa zdrowe, za które inwestor będzie musiał zapłacić około 40 tysięcy złotych. Inwestor został ponadto zobowiązany do posadzenia na wykupionych działkach 30 drzew.

Na łamach portalu nowiny24.pl rzecznik prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki poinformował, że miasto musiało wydać pozwolenie. Gdyby ratusz tego nie zrobił, miasto byłoby narażone na sprawę w sądzie wniesioną przez inwestora. – Musielibyśmy zapłacić nawet kilka milionów złotych w ramach odszkodowania. Protesty nic nie dadzą, działamy zgodnie z prawem, nie możemy wycofać tego zezwolenia, bo będziemy musieli zapłacić miliony, które pójdą z pieniędzy podatników – tłumaczy rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Źródło: red., Społeczni Strażnicy Drzew / Facebook, Google Maps, nowiny24.pl

08-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-64-drzewa-przy-zwirowni-do-wycinki-5158-00r2kc