REKLAMA

RZESZÓW. 47-latek sfałszował dokumenty i chciał wyłudzić kredyt

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zarzut przedłożenia podrobionej dokumentacji oraz fałszowania dokumentów usłyszał od policjantów 47-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna chciał w ten sposób zaciągnąć kredyt w banku. W tym celu sfałszował bankowe potwierdzenia przelewów wynagrodzenia za pracę. Do uzyskania kredytu nie doszło, gdyż został zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

303-168140

Foto: archiwum KMP Rzeszów

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy uzyskali informację o mężczyźnie, który posługując się podrobionymi dokumentami, chciał uzyskać kredyt.

47-letni mieszkaniec Rzeszowa, w placówce jednego z rzeszowskich banków miał przedłożyć trzy podrobione potwierdzenia przelewów wynagrodzenia za pracę.

 

Funkcjonariusze zweryfikowali uzyskane informacje. Ustalili, że przedłożone w banku dokumenty zostały sfałszowane, a mężczyzna nie pracował w firmie, z której miał otrzymywać wynagrodzenie. Złożone przez niego sfałszowane dokumenty miały istotne znaczenie dla uzyskania wsparcia finansowego.

Do przyznania kredytu nie doszło, ponieważ policjanci zatrzymali 47-latka przed sfinalizowaniem formalności kredytowych. Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że mężczyzna sam sfałszował dokumenty potwierdzające wpływy na konto z tytułu wynagrodzenia.

 

Na podstawie zebranych materiałów funkcjonariusze przedstawili podejrzanemu zarzut przedłożenia sfałszowanej dokumentacji celem uzyskania kredytu oraz fałszowania dokumentów. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KMP Rzeszów

 

10-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)