REKLAMA

RZESZÓW: 4 osoby, w tym 4-letnie dziecko, podtrute czadem trafiły do szpitala

RZESZÓW / PODKARPACIE. 4 osoby z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiło w czwartek, 3 grudnia do szpitala. Źródłem czadu był prawdopodobnie piecyk gazowy, służący do podgrzewania wody w łazience.

IMG_20181124_165210-800x445

Foto: KW PSP w Rzeszowie

4 osoby, wśród nich 4-letnie dziecko, zatruły się w czwartkowy wieczór tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło w domu jednorodzinnym po godzinie 18. Najprawdopodobniej w skutek działania toksycznego czadu źle poczuła się 30-letnia kobieta. Nieprzytomna została zabrana do szpitala.

Strażacy zmierzyli poziom tlenku węgla w całym domu. Mierniki wykazały wartości przekraczające dopuszczalne normy – komentuje mł. bryg. Marcin Betleja z KW PSP w Rzeszowie. Ratownicy medyczni zadecydowali, że do szpitala pojadą także trzy osoby znajdujące się w tym momencie w domu. Źródłem toksycznego czadu mógł być piecyk gazowy, służący do podgrzewania wody w łazience.

Od 1 października podkarpaccy strażacy wyjeżdżali do 92 zdarzeń z udziałem tlenku węgla. 1 osoba zginęła, a 72 trafiło do szpitali.

Źródło: KW PSP w Rzeszowie

04-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.