REKLAMA

RZESZÓW. 39-latek nie zatrzymał się do kontroli. Był pijany i miał narkotyki

RZESZÓW / PODKARPACIE. Do policyjnego aresztu trafił kierowca peugeota, który na ulicy Rejtana nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że nie dość, że mężczyzna był nietrzeźwy i prowadził auto mimo zakazu, to jeszcze miał przy sobie narkotyki. Za popełnione przestępstwa, 39-letni mieszkaniec Rzeszowa odpowie przed sądem.

303-203505

Foto: Podkarpacka Policja

Do zdarzenia doszło w czwartek, około godziny 22:30 na ulicy Rejtana. Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymywali do kontroli kierującego peugeotem.

Mimo podawanych sygnałów, kierowca przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli za nim pościg i po chwili, na jednym z parkingów zauważyli porzucone auto. Kierowca ukrywał się w pobliskich zaroślach.

 

Okazało się, że 39-letni mieszkaniec Rzeszowa był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 0,5 promila w jego organizmie. Mężczyzna był objęty dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów. Dodatkowo podczas kontroli policjanci znaleźli przy 39-latku narkotyki. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczone substancje to marihuana i mefedron.

Mężczyzna został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu. Szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmą się policjanci z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym.

39-latkowi grozi odpowiedzialność za niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz posiadanie narkotyków.

 

KMP Rzeszów

 

03-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)