REKLAMA

RZESZÓW. 29-letni Bułgar sprzedawał podrobioną odzież

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci ustalili mężczyznę, który w niedzielę przed tygodniem na bazarze przy ulicy Dworaka sprzedawał podrobioną odzież. Oferowane przez niego wyroby oznaczone były podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych producentów. Cechowała je niska jakość i cena. Policjanci wyjaśniający sprawę zabezpieczyli podrobiona odzież. Przyjęli również pierwsze wnioski o ściganie od pełnomocników producentów.

clothes-5371410_960_720
Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

W niedzielę 14 marca policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy uzyskali informacje o mężczyźnie sprzedającym na bazarze przy ulicy Dworaka podrobioną odzież. Na miejscu funkcjonariusze zastali 29-letniego obywatela Bułgarii. Mężczyzna sprzedawał podrobioną odzież znanych światowych marek.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 120 sztuk ubrań. Wyroby były oznaczone podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie wyroby cechowały się niską jakością użytych do produkcji materiałów oraz niską jakością wykonania. Odpowiednio niska była również cena sprzedawanej odzieży.

Funkcjonariusze skontaktowali się z przedstawicielami pokrzywdzonych producentów, od których przyjęli pierwsze wnioski o ściganie oraz wszczęli postępowanie przygotowawcze. 29-latkowi grozi odpowiedzialność za obrót podrobionymi artykułami znanych światowych marek.

Czyn zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: KMP Rzeszów

21-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-29-letni-bulgar-sprzedawal-podrobiona-odziez-232-00r2kc