REKLAMA

RZESZÓW. 29-latek ranił nożem 59-latka podczas sylwestrowej domówki!

RZESZÓW / PODAKRPACIE. 29-latek został aresztowany i otrzymał zarzuty usiłowania rozboju. W sylwestrową noc, w jednym z rzeszowskich mieszkań, miał zadać ciosy nożem współuczestnikowi domówki.

knife-376383_1920_1

Foto: pixabay.com

29-letni Miłosz G. wraz z trójką znajomych bawił się podczas Sylwestra w jednym z mieszkań w centrum Rzeszowa. Nagle mężczyzna miał zaatakować śpiącego 59-latka i zadawać mu ciosy, między innymi w rękę i głowę. Ranny mężczyzna został odwieziony do szpitala z ranami ciętymi i kłutymi.

Pokrzywdzony twierdził, że 29-latek zadawał mu ciosy, żądając pieniędzy za alkohol. Miłosz G. sam zgłosił się na policję. Przyznanie się do winy może jednak nie wystarczyć, by kara była mniej surowa, ponieważ mężczyzna odbywał już wyrok za podobne przestępstwo. Dopuszczenie się rozboju z użyciem ostrych narzędzi w warunkach recydywy będzie w jego przypadku zagrożone karą więzienia od 3 do 15 lat.

Aresztowany Miłosz G. zaprzecza, że żądał pieniędzy za alkohol. Stwierdził, że pokrzywdzony miał podrywać jego dziewczynę.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia rzeszowska prokuratura. Nie wyklucza ona zmiany kwalifikacji czynu na usiłowanie zabójstwa. Wówczas Miłoszowi G. może grozić nawet dożywocie.

W mieszkaniu, w którym wydarzyło się opisywane przestępstwo, prokurator znalazł ciało 60-letniego Adama N. – gospodarza domówki. Wstępne badania wykluczyły jednak, że jego śmierć nastąpiła przy udziale osób trzecich. Prawdopodobnie śmierć nastąpiła naturalnie. Dokładne przyczyny zgonu ma jednak ustalić sekcja zwłok.

Źródło: onet.pl, PAP

05-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-29-latek-ranil-nozem-59-latka-podczas-sylwestrowej-domowki-179-00r2kc