REKLAMA

RZESZÓW. 28-latek potrącił matkę z dzieckiem i uciekał przez miasto

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w sobotę wieczorem, na przejściu dla pieszych potracił matkę z dzieckiem. Kierowca nie zatrzymał się i odjechał z miejsca. Funkcjonariusze zatrzymali go w niedzielę rano. W poniedziałek usłyszy zarzuty.

1-225408_1_1
Foto: policja.pl / zdjęcie poglądowe

W minioną sobotę około godziny 19:30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w rejonie dworca PKP w Rzeszowie doszło do potrącenia pieszych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem astrą nie ustąpił pierwszeństwa pieszym i na oznakowanym przejściu potrącił kobietę z dzieckiem.

Po potrąceniu kierowca opla odjechał z miejsca zdarzenia. 40-letnia matka i jej 9-letnia córka trafiły do szpitala na badania. Na szczęście ich obrażenia nie są groźne

Świadkiem zdarzenia był taksówkarz, który pojechał za oplem, zawiadomił policjantów i informował, w którą stronę przemieszcza się pojazd. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci na ulicy Hetmańskiej rozpoczęli pościg za sprawcą. Kierujący uciekał w kierunku osiedla Zalesie, gdzie porzucił auto i zaczął uciekać pieszo.

 

Pracujący nad tą sprawą policjanci zabezpieczyli samochód i rozpoczęli ustalanie tożsamości kierowcy. W niedzielę rano funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który brał udział w tym zdarzeniu. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Mężczyzna  trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był trzeźwy, jednak policjanci pobrali od niego krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków. Okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy oraz objęty jest sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

W poniedziałek 28-letni rzeszowianin usłyszy zarzuty. Grozi mu odpowiedzialność za niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie samochodem mino obowiązującego zakazu. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia m. in. brak uprawnień do kierowania, nieudzielenie pomocy poszkodowanym, popełnione wykroczenia drogowe.

Odpowiedzialność za spowodowanie zdarzenia z udziałem pieszych zależeć będzie od opinii lekarza biegłego.

 

Źródło: KMP w Rzeszowie

17-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-28-latek-potracil-matke-z-dzieckiem-i-uciekal-przez-miasto-4664-00r2kc