REKLAMA

RZESZÓW. 28-latek okradał drogerię. Usłyszał zarzuty

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże w jednej z rzeszowskich drogerii. W styczniu, w tym samym sklepie, dwukrotnie ukradł kosmetyki. Wartość mienia w każdej kradzieży nie przekraczała kwoty wykroczenia. Jednak z uwagi na okoliczności towarzyszące czynom, policjanci zsumowali straty i mężczyzna odpowie za przestępstwo popełnione czynem ciągłym.

303-219220
Foto: KMP Rzeszów

Policjanci z komisariatu w Śródmieściu wyjaśniali okoliczności kradzieży kosmetyków, do jakich doszło w jednej z rzeszowskich drogerii. W styczniu, nieznany wówczas sprawca, dwukrotnie ukradł kosmetyki. Za pierwszym razem straty wyceniono na około 465 złotych, za drugim na 260 złotych. Mężczyzna zabierał towar z półek, chował pod kurtkę i wybiegał ze sklepu. Zawiadomienie w sprawie złożył przedstawiciel firmy.

Istniało podejrzenie, że kradzieży mógł dokonać ten sam mężczyzna. Na podstawie zebranych informacji oraz poczynionych ustaleń, policjanci z komisariatu wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Rzeszowa. W miniony wtorek funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę.

28-latek został przesłuchany i przyznał się do winy. Z uwagi na okoliczności sprawy, policjanci nie rozpatrywali tych czynów oddzielnie, tylko je połączyli. Zsumowali wartość strat i przedstawili mieszkańcowi Rzeszowa zarzut przestępstwa popełnionego czynem ciągłym.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  

Źródło: KMP Rzeszów

06-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.