REKLAMA

RZESZÓW. 27-latek wypadł z balkonu! Trzy osoby z zarzutami

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo w sprawie upadku mężczyzny z balkonu w bloku przy ulicy Kopisto w Rzeszowie, do którego doszło w dniu 5 kwietnia 2020 roku.

balkon

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

Jak ustalono, w dniu 5 kwietnia 2020 roku w jednym z mieszkań usytuowanym w bloku przy ulicy Kopisto w Rzeszowie odbywało się spotkanie towarzyskie, w którym uczestniczyły cztery osoby, w tym właściciel mieszkania. Około godzny 16:00 jeden z uczestników spotkania – 27–letni Patryk G. wyszedł na balkon. Pozostali uczestnicy spotkania nie widzieli co wymieniony robił na balkonie, ponieważ w oknach opuszczone były rolety.

Po pewnym czasie gospodarz mieszkania, 27-letni Michał J. oraz uczestniczka spotkania 27-letnia Aneta A. wyszli na balkon i zauważyli Patryka G. leżącego na ziemi pod balkonem. Widok ten wywołał w nich stan przerażenia i wraz z trzecim uczestnikiem spotkania, 36-letnim Sławomirem P., opuścili mieszkanie nie interesując się losem Patryka G.

Przypadkowo przechodząca kobieta widząc Patryka G. leżącego na ziemi, powiadomiła pogotowie ratunkowe, które przewiozło pokrzywdzonego do szpitala. Jego stan określany jest jako ciężki.

W poniedziałek (6 kwietnia br.) zatrzymano właściciela lokalu i pozostałych dwóch uczestników spotkania, a we wtorek przedstawiono im zarzuty nieudzielenia pomocy Patrykowi G. znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzuconego im występku. Dwoje z nich złożyło wyjaśnienia, natomiast Sławomir P. odmówił składania wyjaśnień.

Za zarzucane przestępstwo podejrzanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W sprawie wykonywane są dalsze czynności, mające na celu ustalenie czy nie doszło do nakłonienia Patryka G. do targnięcia się na własne życie. Kluczowe w tym zakresie będą zeznania samego pokrzywdzonego, których obecnie nie można odebrać z uwagi na jego stan zdrowia.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

08-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-27-latek-wypadl-z-balkonu-trzy-osoby-z-zarzutami-9718-00r2kc