REKLAMA

RZESZÓW. 27-latek aresztowany za serię włamań!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do pawilonów handlowych na placach targowych. Okazało się, że podejrzany może mieć na sumieniu kilkanaście takich przestępstw, w tym również włamania do innych placówek usługowych, nie tylko w Rzeszowie. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

kajdanki-342851

Foto: policja.pl / zdjęcie poglądowe

Policjanci wydziału kryminalnego pracowali nad ustaleniem sprawcy włamań do pawilonów handlowych na placu targowym przy ulicy Moniuszki. Ostatnio doszło do nich w nocy z 19 na 20 marca. Na podstawie zebranych informacji oraz własnych ustaleń kryminalni wytypowali podejrzewanego. To 27-letni mężczyzna bez stałego adresu zamieszkania.

Policjanci ustalili, że w czwartek mężczyzna będzie przebywał w rejonie dworców i tam czekali na niego. Ich informacje potwierdziły się i na ulicy Asnyka zauważyli podejrzewanego. Podczas zatrzymania, 27-latek próbował bezskutecznie uciekać i był agresywny wobec funkcjonariuszy. Po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu.

Już podczas wstępnych rozmów z kryminalnymi przyznał się do włamań przy ulicy Moniuszki. Policjanci ustalili, że do mieszczących się tam pawilonów, włamywał się jeszcze na przełomie lutego i marca. Początkiem marca 27-latek włamał się do salonu fryzjerskiego, gdzie po wybiciu szyby ukradł pieniądze, maszynki do strzyżenia i nożyczki. W ubiegłym roku włamywał się do do punktów handlowych i gastronomicznych na hali targowej oraz do siedzib dwóch rzeszowskich firm. Kolejnych przestępstw, miał dokonać ostatnio w Przemyślu, włamując się między innymi do kawiarni.

Zebraniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Przesłuchali mężczyznę, który wyjaśnił, że podczas włamań kradł przede wszystkim pieniądze oraz artykuły spożywcze. Wszystkie skradzione pieniądze i artykuły przeznaczał na życie.

Śledczy przedstawili 27-latkowi już 14 zarzutów kradzieży z włamaniem i usiłowania włamania. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zebrane materiały przekazali następnie do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Nadzorujący postępowanie prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 27-latka aresztu tymczasowego. W piątek Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku i podejrzany kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci pracują nad wyjaśnieniem okoliczności innych przestępstw, które mógł popełnić mężczyzna.

Źródło: KMP Rzeszów

31-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-27-latek-aresztowany-za-serie-wlaman-7337-00r2kc