REKLAMA

RZESZÓW. 24-letni nożownik z Nowego Miasta aresztowany na trzy miesiące!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Trzy miesiące spędzi w areszcie 24-letni mężczyzna, który w środę, grożąc nożem, zaatakował kilka osób na osiedlu Nowe Miasto. W czwartek (8 października br.) prokurator przedstawił mu zarzuty usiłowania rozboju, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do 12 lat.

kajdanki-342851

Foto: policja.pl / zdjęcie poglądowe

W środę około godziny 13:15 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Podwisłocze nieznany mężczyzna atakuje nożem przechodniów. Po przyjeździe policjantów okazało się, że napastnik został ujęty przez mężczyznę, pracownika firmy kurierskiej, którego również zaatakował i próbował mu ukraść przesyłkę. Napastnikiem okazał się nim 24-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Policjanci ustalili, że 24-latek na ulicy Podwisłocze zaatakował cztery osoby, a wśród niech matkę z dzieckiem. Ten sam 24-latek wtargnął do jednego z mieszkań w pobliskim bloku. Grożąc nożem i przedmiotem przypominającym broń, zażądał od mieszkającego tam małżeństwa pieniędzy. Podczas szarpaniny niegroźnie zranił właściciela.

Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a wyjaśnieniem okoliczności zdarzeń zajęli się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Funkcjonariusze wykonali oględziny, przesłuchali świadków i pokrzywdzonych. Zebrane materiały dowodowe przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. Przesłuchał 24-latka i przedstawił mu zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

W czwartek po południu, na wniosek prokuratora Sądu Rejonowego w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Mężczyźnie grozi nawet 12 lat więzienia.

Źródło: KMP Rzeszów

09-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-24-letni-nozownik-z-nowego-miasta-aresztowany-na-trzy-miesiace-6248-00r2kc