REKLAMA

RZESZÓW. 24-latek groził nożem przechodniom!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście wyjaśniają okoliczności kilku zdarzeń, do których doszło wczoraj (8 października br.) na ulicy Podwisłocze. 24-letni mężczyzna, grożąc nożem, żądał od kilku osób pieniędzy. Został ujęty przez jednego z zaatakowanych mężczyzn. Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

 noz

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

W środę (8 października br.) około godziny 13:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Podwisłocze nieznany mężczyzna miał wtargnąć do jednego z mieszkań i grozić mieszkającym tam osobom. Chwilę później ktoś groził nożem matce z dzieckiem. Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane policyjne patrole.

Okazało się, że napastnik był jeden i został ujęty przez pracownika firmy kurierskiej, którego mężczyzna również zaatakował i próbował mu ukraść przesyłkę.

Policjanci wstępnie ustalili, że 24-letni mieszkaniec Rzeszowa wtargnął do jednego z mieszkań w bloku na Nowym Mieście. Grożąc nożem i przedmiotem przypominającym broń, zażądał od mieszkającego tam małżeństwa pieniędzy. Podczas szarpaniny niegroźnie zranił właściciela mieszkania. Gdy wybiegł z bloku, groził nożem matce z dzieckiem i zażądał od niej pieniędzy.

Następnie, również przy ulicy Podwisłocze, 24-latek zaatakował starszego mężczyznę oraz kuriera. Pracownik firmy kurierskiej obezwładnił napastnika, a następnie przekazał interweniującym funkcjonariuszom.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzeń zajmują się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Zebrany materiały dowodowy przekażą do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Dalsze czynności i decyzje w sprawie zatrzymanego 24-latka podejmie prokurator.

Źródło: KMP Rzeszów

08-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-24-latek-grozil-nozem-przechodniom-4206-00r2kc