REKLAMA

RZESZÓW: 19 nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. 19 nowo przyjętych funkcjonariuszy złożyło we wtorek ślubowanie. Najbliższe miesiące spędzą oni w szkołach policji, po czym wrócą do swoich macierzystych jednostek, by tam pełnić służbę.

303-186582

Foto: Podkarpacka Policja

Już po raz trzeci w tym roku, w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, odbyła się uroczystość ślubowania nowych policjantów. Tym razem w szeregi podkarpackiej Policji wstąpiło 17 mężczyzn i 2 kobiety.

Nowo przyjętych powitał insp. Paweł Filipek – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Wybraliście zawód trudny, niebezpieczny i wymagający poświęcenia. Ale przyniesie Wam też wiele satysfakcji, zadowolenia oraz wdzięczności ze strony społeczeństwa. Pamiętajcie, że na Waszych barkach spoczywa zaszczytny obowiązek obrony najwyższych wartości, jakimi są życie, zdrowie i bezpieczeństwo obywateli.  – mówił do nowych policjantów insp. Paweł Filipek – zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Wykonujcie swoje obowiązki rzetelnie, z poszanowaniem godności każdego człowieka i jego praw – dodał Filipek

Gratulacje i słowa uznania komendant skierował także do rodzin nowo przyjętych, prosząc ich o zrozumienie i wsparcie na co dzień. Do życzeń i gratulacji włączyła się również Wicewojewoda Lucyna Podhalicz, która podkreśliła, jak ważną rolę dla społeczeństwa odgrywa policja i jak nobilitująca jest ta służba.

Teraz przed młodymi policjantami kilkumiesięczne szkolenie podstawowe i adaptacja zawodowa. Potem funkcjonariusze rozpoczną służbę w swoich macierzystych jednostkach. Trafią do Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz komend powiatowych w Dębicy, Jarosławiu, Mielcu, Lesku, Stalowej Woli, Leżajsku i Nisku.

Źródło: Podkarpacka Policja

28-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Tymczasowe wyłączenie komentarzy w związku z ciszą wyborczą
Inline
Inline