REKLAMA

RZESZÓW. 17 nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. 12 policjantów i 5 policjantek złożyło w środę (4 marca br.) uroczyste ślubowanie. Najbliższe miesiące spędzą oni w szkołach policji, po czym wrócą do jednostek w regionie, by tam pełnić służbę.

303-204824

Foto: KWP Rzeszów

“Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję…” – to początek roty ślubowania, którą przed podjęciem służby składa każdy nowo przyjęty funkcjonariusz. W środę, gotowość pełnienia służby zadeklarowało 12 policjantów i 5 policjantek.

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy odbyło się w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W obecności wicewojewody Jolanty Sawickiej, kierownictwa podkarpackiej Policji oraz swoich najbliższych, 17 nowo przyjętych funkcjonariuszy wzięło na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą.

Młodzi policjanci odebrali legitymacje służbowe i odznaki z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniewa Sowy. Usłyszeli, że wybrali zawód trudny, odpowiedzialny i wymagający poświęcenia, ale też przynoszący wiele satysfakcji.

Nowo przyjęci funkcjonariusze już wkrótce wyjadą do jednej z policyjnych szkół, by odbyć tam szkolenie podstawowe. Po powrocie zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, komend miejskich i powiatowych województwa podkarpackiego.

Źródło: KWP Rzeszów

Zdjęcia: KWP Rzeszów


04-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-17-nowo-przyjetych-policjantow-zlozylo-slubowanie-zdjecia-2252-00r2kc