REKLAMA

RZESZÓW. 15-procentowa podwyżka cen ciepła? Ferenc interweniuje u premiera!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wystosował pismo do premiera Mateusza Morawieckiego w związku z planowaną ponad 15-procentową podwyżką cen ciepła dla miasta Rzeszowa ustaloną przez PGE Energia Ciepła. Prosi w nim Prezesa Rady Ministrów o interwencję w tej sprawie.

FerencPGE
Foto: archiwum Rzeszów24.pl, PGE Energia Ciepła / materiały nadesłane

Wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński opublikował w mediach społecznościowych pismo prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca skierowane do premiera Mateusza Morawieckiego. Dotyczy ono planowanych kolejnych podwyżek cen ciepła ustalonych przez PGE Energia Ciepła.

Zwracam się do Pana Premiera z prośbą o podjęcie działań w celu ochrony samorządów, a docelowo także obywateli przed monopolistycznymi praktykami spółki państwowej PGE Energia Ciepła S.A., która narzuca rażąco wygórowane ceny z tytułu sprzedaży ciepła, dążąc w ten niedopuszczalny sposób do maksymalizacji zysku – pisze w liście do premiera Tadeusz Ferenc.

Na ten moment Rzeszów płaci 7438,78 złotych netto za 1 MW. Po podwyżce ustalonej w nowej taryfie PGE Energia Ciepła S.A. dla Oddziału Elektrociepłownia Rzeszów z dnia 29 czerwca, ma ona wynosić aż 8589,45 złotych netto za 1 MW. Jest to wzrost o 15,5 procent w stosunku do obecnej ceny.

Tadeusz Ferenc zaznacza w liście, że podwyżka zaproponowana przez spółkę bezpośrednio uderzy po kieszeniach mieszkańców Rzeszowa. Dodaje również, że decyzja PGE Energia Ciepła jest skandaliczna, zważając na trudną sytuację ekonomiczną, spowodowaną epidemią koronawirusa.

Wprowadzona przez PGE Energia Ciepła S.A. podwyżka bulwersuje szczególnie w trudnej sytuacji spowodowanej pandemią wirusa COVID – 19. Boleśnie dotyka odbiorców ciepła – mieszkańców i przedsiębiorców, którzy w wielu przypadkach będą zmuszeni do zamykania swoich firm czy lokali usługowych – napisał prezydent Rzeszowa.

Prezydent Tadeusz Ferenc liczy na to, że narzucone przez państwową spółkę podwyżki nie będą aż tak wysokie.

Pozwolę sobie wyrazić nadzieję, że interwencja Pana Premiera uchroni mieszkańców Rzeszowa i innych polskich miast przed tak drastycznymi podwyżkami cen ciepła – podsumował Ferenc.

Tekst: Kacper Ciuba

15-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-15-procentowa-podwyzka-cen-ciepla-ferenc-interweniuje-u-premiera-563-00r2kc