REKLAMA

RZESZÓW. 15 maja do komunikacji miejskiej powraca “ciepły guzik”

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od soboty 15 maja w autobusach komunikacji miejskiej znów będzie działał tak zwany “ciepły guzik”. Pasażerowie znów będą mogli samodzielnie otwierać drzwi przy wsiadaniu do autobusów.

FHIX3bE8Jv
Foto: Urząd Miasta Rzeszowa

Od połowy marca 2020 roku w autobusach rzeszowskiej komunikacji miejskiej wyłączona była funkcja tak zwanego „ciepłego guzika”. Drzwi do autobusu są otwierane wyłącznie przez kierowcę.

 

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, że od 15 maja przywróci działanie „ciepłego guzika” umożliwiającego samodzielne otwieranie drzwi autobusu przez Pasażerów na przystankach.

Ponadto zmianie ulega dopuszczalny limit osób mogących jednocześnie podróżować autobusem do 50 procent wszystkich dostępnych miejsc w pojeździe – przekazał Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

W pobliżu stanowiska kierowcy nadal pozostaje wyłączona, oznaczona taśmą strefa bez pasażerów. Przednie drzwi są wyłączone z wsiadania i wysiadania pasażerów. W autobusach znajdują się też dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk.

 

Źródło: Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie

 

11-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-15-maja-do-komunikacji-miejskiej-powraca-cieply-guzik-8236-00r2kc