REKLAMA

RZESZÓW. 134 latarnie rozświetlą teren nad Wisłokiem! Wykonawca wybrany

RZESZÓW / PODKARPACIE. Miasto wybrało wykonawcę w przetargu na montaż 134 latarni, jakie mają oświetlać ścieżki rowerowe nad rzeką Wisłok. Realizacja ma nastąpić w czterech obszarach i zostanie podzielona na dwa etapy. Ratusz chce, by oświetlenie z pierwszego etapu było gotowe już w lutym 2021 roku.

bridge-3242388_960_720

Foto: pixabay.com

W piątek 9 października w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa opublikowano informację o ogłoszeniu przetargu na wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu oświetlenia ścieżek rowerowych nad Wisłokiem. Łącznie mają tam się pojawić 134 nowe latarnie z oprawami typu LED.

Ratusz planował przeznaczyć na budowę oświetlenia 1 680 000,00 zł. Wiadomo, że kwota ta będzie niższa o ponad pół miliona.

We wtorek 27 listopada ratusz poinformował o wybraniu wykonawcy oświetlenia. Zamontuje je Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych z Rzeszowa. Inwestycja ma kosztować dokładnie 1 102 080,00 zł. Łącznie do przetargu zgłoszono 7 ofert. Wybrana została najtańsza.

 

Wspomniany montaż oświetlenia ścieżek rowerowych nastąpi na w czterech odcinkach:

– Od strony wschodniej Wisłoka, na terenie od mostu Lwowskiego do mostu Narutowicza nastąpi montaż 36 latarni. W tym miejscu odcinek oświetlanych ścieżek to około 880 metrów.

– Od strony zachodniej Wisłoka, na terenie od mostu Narutowicza do mostu Lwowskiego zamontowane zostaną 43 latarnie – odcinek oświetlanych ścieżek na tym obszarze to około 940 metrów.

– Od strony wschodniej Wisłoka, na terenie od mostu Narutowicza do mostu Zamkowego pojawi się 35 latarni oświetlenia ścieżek. Tutaj oświetlonych zostanie około 820 metrów ścieżek.

– Od strony zachodniej Wisłoka, na terenach od mostu Zamkowego do ulicy Bulwarowej zostanie zamontowanych 20 latarni. Długość oświetlanych ścieżek na tym odcinku około 480 metrów.

Do końca listopada ratusz chce wyłonić wykonawcę inwestycji. Miasto wymaga, aby pierwsze dwa odcinki oświetlenia wykonawca przygotował do rozruchu w terminie do 15 lutego 2021 roku. Pozostałe dwa odcinki powinny być gotowe do 30 czerwca 2021 roku.

Źródło: BIP Miasta Rzeszowa

Oprac. Kacper Ciuba

07-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-134-latarnie-rozswietla-teren-nad-wislokiem-wykonawca-wybrany-3404-00r2kc