REKLAMA

RZESZÓW. 1000 paczek z żywnością dla potrzebujących od Caritas

RZESZÓW, JASŁO / PODKARPACIE. Caritas Diecezji Rzeszowskiej do 23 grudnia rozda 1000 paczek z żywnością dla potrzebujących z Rzeszowa i Jasła.

aacar-11-2-scaled

Foto: Caritas Diecezji Rzeszowskiej

Zazwyczaj w Wigiliach organizowanych przez Caritas w Rzeszowie i Jaśle uczestniczyło łącznie ponad 500 osób.

Obecnie z powodu stanu epidemii nie ma możliwości zorganizowania spotkań, które zgromadziłyby w jednym miejscu i czasie tak znaczną liczbę osób. Z tego powodu Caritas Diecezji Rzeszowskiej przygotowała inną formę pomocy najuboższym.

Dzięki własnym środkom finansowym, a także dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, firmie „Selgros” oraz produktom spożywczym z adwentowej zbiórki żywności, Caritas przygotowała 1000 paczek z żywnością, które już od 18 grudnia są wydawane osobom ubogim, samotnym oraz znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Każdy zestaw zawiera m. in. wędlinę, rybę, zupę, konserwę, sałatki, słodycze, kawę, mąkę i cukier – podaje ks. Tomasz Nowak, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie

W ten sposób rzeszowska Caritas pomaga ubogim ludziom materialnie, ale równie ważne jest poczucie tych osób, że Caritas o nich pamięta; że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby również ludzie samotni, biedni i bezdomni mogli doświadczyć miłości związanej ze Świętami Bożego Narodzenia – dodaje ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Paczki będą wydawane do 23 grudnia w siedzibach Caritas w Rzeszowie i Jaśle.

Źródło: diecezja rzeszowska

21-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-1000-paczek-z-zywnoscia-dla-potrzebujacych-od-caritas-9402-00r2kc