REKLAMA

Rzekomy weteran zagranicznej armii wyłudził sporą gotówkę

ŁAŃCUT. Wierząc w internetowe zapewnienia rzekomego weterana wojennego z zagranicy mieszkanka powiatu łańcuckiego wpłaciła znaczne kwoty na konto, które miało należeć do firmy przewozowej. W zamian miała otrzymać dużą kwotę pieniędzy i złoto.

Kobieta poprzez internet poznała kogoś, kto przedstawiał się jako weteran zagranicznej armii. Przeszkodą nie była nieznajomość języka obcego, ponieważ okazało się, że włada on językiem polskim.

Wzbudził u kobiety zaufanie, początkowo kontaktując się z nią drogą mailową, a później na czacie. Opisał tragiczną historię swojego życia, w którym pozostał sam. Nie mając bliskich, zaproponował kobiecie, że przekaże jej nagrodę, którą miał otrzymać za ofiarną służbę. Były to pieniądze w znacznej kwocie i złoto, a potwierdzeniem miała być fotografia kruszcu. Kobieta miała pokryć wyłącznie koszty transportu z jednego z afrykańskich krajów.

Poczynając od marca do czerwca br. kobieta wykonała kilka przelewów, które w sumie dały znaczną kwotę. Korespondując elektronicznie najpierw z rzekomym weteranem, a następnie ze wskazaną przez niego firmą, nabrała w końcu podejrzeń, kiedy mnożyły się trudności w dostarczeniu jej przyrzeczonego złota. Trudności wymagały kolejnych przelewów pieniężnych, które miały zostać zwrócone.

Funkcjonariusze przyjęli od niej zawiadomienie o przestępstwie i pracują nad ustaleniem sprawcy lub sprawców oszustwa.

Policja jeszcze raz ostrzega przed oszustami, którzy wykorzystują każdą możliwość wzbogacenia się w nielegalny sposób. Używają rozmaitych technik manipulacji, budując zaufanie, wzbudzając współczucie i wykorzystując chęć niesienia pomocy albo szybkiego wzbogacenia się.

KPP Łańcut

06-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzekomy-weteran-zagranicznej-armii-wyludzil-spora-gotowke