REKLAMA

Rzecznik rządu: Nie wykluczamy lockdownów powiatowych

POLSKA. Od 27 lutego w województwie warmińsko-mazurskim zaostrzono restrykcje sanitarne. Czy podejście regionalne będzie też dotyczyło powiatów? Istnieje taka możliwość.

169000_r0_940

Foto: Adam Guz / KPRM

Od 27 lutego w województwie warmińsko-mazurskim wprowadzono dodatkowe regionalne obostrzenia:

– Zamknięcie hoteli, kin, teatrów, basenów i ograniczenia w galeriach handlowych: Od 27 lutego zamknięte zostały tam hotele, kina, teatry, muzea, galerie sztuki, baseny i korty tenisowe. Galerie handlowe działają w ograniczonym zakresie (otwarte będą mogły być m.in. apteki, drogerie, sklepy spożywcze, salony prasowe).

– Zdalne nauczanie klas I-III: Podjęto decyzję o powrocie uczniów klas I-III do nauczania zdalnego.

 

We wtorkowym programie “Tłit” na portalu wp.pl rzecznik rządu Piotr Müller został zapytany o to, czy w Polsce rozważane jest wprowadzenie lockdownów powiatowych.

To wariant, który jest brany pod uwagę, jeśli chodzi o regionalizację. Wszystko zależy od struktury zakażeń w danym województwie. Czasem ma to sens, żeby uregulować to powiatowo, a czasami – niestety – trzeba decydować się na regulacje wojewódzkie. Ale każdy z tych wariantów jest otwarty – odpowiedział rzecznik rządu.

Decyzje są podejmowane na podstawie danych epidemicznych z każdego powiatu i województwa, więc nie wykluczam wariantu regionalizacji na poziomie powiatów. (…) To jest możliwe, natomiast decyzja w tym zakresie nie zapadła. To jedna z opcji regionalizacji – oświadczył Piotr Müller.

 

Od kilku dni media nieoficjalnie informują, że kolejne województwa, które są brane pod uwagę w kontekście lokalnych lockdownów, to pomorskie i lubuskie.

Dynamicznie rozwija się też sytuacja na Podkarpaciu, o czym na wtorkowej konferencji prasowej mówiła wojewoda Ewa Leniart oraz podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Adam Sidor. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Źródło: red., wp.pl, gov.pl

02-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.