REKLAMA

Rzecznik rządu: Istnieje poważna możliwość przesunięcia terminu wyborów w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Ze względu na kwestię potencjalnego ryzyka istnieje poważna możliwość przesunięcia terminu wyborów w Rzeszowie – powiedział w programie “Tłit” Wirtualnej Polski rzecznik rządu Piotr Müller.

169000_r0_940

Foto: Adam Guz / KPRM

 

W sobotę 13 marca zaczęło obowiązywać rozporządzenie w sprawie przedterminowych wyborów prezydenta miasta Rzeszowa. Według niego wybory mają odbyć się 9 maja. Termin ten jest zagrożony?

Nie wykluczam, że wybory zostaną przesunięte, podobnie jak to miało miejsce w innych miejscowościach. Spodziewam się, że decyzja zapadnie najpóźniej w przyszłym tygodniu – mówił w programie “Tłit” Wirtualnej Polski Piotr Müller.

Rzecznik rządu został też zapytany o ewentualny termin przełożenia wyborów.

Nie jestem w stanie odpowiedzieć, bo nie znam analiz, decyzji. Jeśli będą przełożone, to na taki czas, który jest realny do przeprowadzenia tych wyborów, choć jeszcze niedawno wydawało się, że termin majowy jest możliwy – stwierdził rzecznik rządu.

 

Tadeusz Ferenc, który był włodarzem Rzeszowa od 2002 roku, o rezygnacji ze stanowiska prezydenta Rzeszowa poinformował oficjalnie w środę 10 lutego. Jeszcze tego samego dnia decyzja Tadeusza Ferenca trafiła do rzeszowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

W wyborach prezydenckich zmierzą się: Ewa Leniart, Grzegorz Braun, Konrad Fijołek i Marcin Warchoł.

 

Źródło: red., wp.pl

22-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzecznik-rzadu-istnieje-powazna-mozliwosc-przesuniecia-terminu-wyborow-w-rzeszowie-7897-00r2kc