REKLAMA

Rząd nie dofinansuje Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Internauci ruszyli z pomocą!

POLSKA. Rząd wycofuje się z finansowania linii 116 111! Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży to linia skierowana dla osób, które są w kryzysie i potrzebują pomocy. Rząd jednak postanowił nie przekazać środków na dalsze funkcjonowanie linii, tym samym skazując ją na zamknięcie. Z pomocą ruszyli Internauci.

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży od 2008 roku nieustannie niesie pomoc dzwoniącym. Wykwalifikowana kadra psychologów 24 h na dobę czuwa przy telefonach, by w razie potrzeby pomóc uratować ludzkie Zycie. Telefon Zaufania został powołany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach zobowiązań naszego kraju wynikających z członkostwa w Unii Europejskiej. Jego utworzenie zostało powierzone, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Pomimo ogromnej liczby osób, którym Telefon Zaufania pomógł, Rząd nie zdecydował się na jego dalsze finansowanie.

– Rocznie ponad 1200 dzieciaków próbuje odebrać sobie życie. To czworo dzieci dziennie. Dziecięca psychiatria leży-w aż pięciu województwach nie było w 2020 choćby jednego dziennego oddziału psychiatrii dziecięcej– czytamy w opisie zrzutki, która została utworzona na stronie internetowej www.zrzutka.pl.

Jeden z Internautów postanowił, w porozumieniu z Prezes Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę utworzyć zbiórkę, by linia mogła funkcjonować choć częściowo.

Jeśli zbierzemy 350 tys. zł, infolinia nie zostanie zamknięta, a jedynie ograniczona- przestanie działać w godzinach 3.00 – 7.00. Wiemy jednak, że to duża strata- w tych godzinach zdarzają się interwencje ratujące życie- informują organizatorzy zbiórki.

Efekty przerosły oczekiwania. Już po kilku godzinach udało uzbierać się potrzebną kwotę, by linia mogła funkcjonować choć częściowo, jednak dobroczyńcy na tym nie poprzestali. Konto zbiórki zostało zasilone kwotą blisko 1 mln 600 tys. złotych, co umożliwi całodobowe funkcjonowanie Telefonu Zaufania przez cały rok.

źródło: www.zrzutka.pl, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę- fb, onet.pl

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Uczestnicy manifestacji w Rzeszowie: Mamy dość CHORYCH PROCEDUR! Walczymy o DZIECI i WNUKI! Rządzący mają słuchać ludzi, nie DZIELIĆ!

tvPolska.pl


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie
 POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

19-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)