Wyjazdowa wygrana “Rysic”! Radomianki postraszyły w pierwszym secie

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zwyciężyły w wyjazdowym meczu z E.Leclerc Radomką Radom. Do wygranej potrzebowały czterech setów.

Pierwsza partia rozpoczęła się świetnie dla gospodyń, które szybko zdobyły sześciopunktową przewagę. Podopieczne Adama Grabowskiego utrzymywały ją przez dłuższą część seta. w końcówce rzeszowianki obroniły dwie piłki setowe (24:22), ale w kolejnej akcji atak Veronici Jones-Perry zapewnił Radomce objęcie prowadzenie w spotkaniu.

Radość gospodyń nie potrwała jednak długo. Rzeszowskie “Rysice” w trzech następnych setach nie pozwoliły już dojść do głosu rywalkom i zwyciężyły kolejno do: 18, 17 i 18. Świetnie funkcjonował blok rzeszowianek, które w tym elemencie zdobyły aż 21 “oczek”.

Następny ligowy mecz “Rysice” rozegrają na Podpromiu. W sobotę (29 lutego br.) podejmą na własnej hali Eneę PTPS Piła.

E.Leclerc Radomka Radom – Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (25:22; 18:25; 18:25; 17:25)