REKLAMA

Ruszyły zapisy do Orlików. Poszukiwane dzieci z rocznika 2004 i młodsze

RZESZÓW. Ruszyły zapisy do Orlików, które są źródłem pozyskiwania adeptów piłki nożnej w Polsce. W Akademii mogą uczestniczyć zarówno dzieci zrzeszone w Klubach Sportowych, jak i te, które do żadnego nie należą. Przynależność do Orlików jest całkowicie darmowa. 

orły

Funkcjonowanie Akademii w Rzeszowie finansowane jest przez Polski Związek Piłki Nożnej, Podkarpacki Związek Piłki Nożnej oraz Miasto Rzeszów. Udział dzieci w Akademii jest całkowicie bezpłatny.

Akademia Młode Orły nie ma na celu konkurowania z lokalnymi klubami, szkółkami bądź akademiami a jedynie poprawę ogólnego rozwoju dzieci i młodzieży, popularyzacje wśród nich piłki nożnej a w konsekwencji podniesienie poziomu polskiej piłki(dlatego dzieci mogą brać udział w zajęciach zarówno tych w klubie jak i w Akademii Młodych Orłów).

Nabór do Akademii Młodych Orłów w Rzeszowie zostanie przeprowadzony w dniach: 29-30 09.2014 w ramach Dni Talentu na Orliku przy IV Liceum Ogólnokształcącym
im. M. Kopernika (ul. Gen. J. Dąbrowskiego 82 , Rzeszów ).

Dni Talentu, to  święto piłki nożnej, w trakcie których zostaną przeprowadzone testy sprawności fizycznej i piłkarskiej dla chętnych chłopców i dziewczynek. Wyniki zdecydują o przyjęciu młodych piłkarzy i piłkarek do Akademii. Bedzie to rodzinny piknik, który ma zachęcać do aktywności fizycznej.Aby wziąć udział w Dniach Talentu dziecko musi zjawić się na rejestracji w swojej kategorii wiekowej wraz z rodzicem(opiekunem) i oryginałem wypełnionego formularza rejestracyjnego. Formularz należy wcześniej pobrać ze strony internetowej www.podkarpackizpn.pl (pobierz), wypełnić go i mieć ze sobą podczas rejestracji lub zeskanować i przesłać mailem na adres amorzeszow@onet.pl na który również trzeba zgłosić dziecko do Dni Talentu  . W treści maila należy podać, czy dziecko będzie uczestniczyło w testach sprawnościowych w poniedziałek 29 września, czy we wtorek 30 września. W razie braku formularza możliwe będzie również wypełnienie go na miejscu na pół godziny przed rozpoczęciem testów.

Testy sprawnościowe polegać będą na wykonaniu przez każde dziecko 4 zadań piłkarskich (zwroty z piłką, bieg bez piłki, drybling, żonglerka nogą) oraz udziale w krótkiej grze kontrolnej. Dzieci  oceniane będą przez trenerów i na podstawie tej oceny najlepsze z nich zostaną przyjęte do Akademii. W kategorii Skrzat( rocznik 2008 i młodsi )
w kategorii Żak( roczniki 2006-2007 ) 36 osób oraz w kategorii Orlik( rocznik 2004-2005) 36 osób. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone publicznie na stronie www.podkarpackizpn.pl w piątek 3 października o godz. 12:00. Pierwsze zajęcia odbędą się w poniedziałek 6 października.

ap

24-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ruszyly-zapisy-do-orlikow-poszukiwane-dzieci-z-rocznika-2004-i-mlodsze-ap007