REKLAMA

Ruszyła rejestracja na Politechnikę Dziecięcą!

RZESZÓW. Tylko od 2 do 8 marca potrwają zapisy na XII semestr Politechniki Dziecięcej w Rzeszowie. Później, 10 marca, odbędzie się losowanie uczestników. Zajęcia ruszają 21 marca.

W tym semestrze będą utworzone trzy grupy po 156 osób, do której zapisać można dzieci w wieki od 6 do 12 lat zamieszkałe na terenie województwa Podkarpackiego. Zajęcia są bezpłatne.

– W nowym semestrze nie zabraknie ciekawych tematów – dzieci będą programować roboty LEGO, poznają tajniki pracy detektywa, zaprojektują lotnisko, a także wyruszą w podróż po naszym Układzie Słonecznym – informują rzeszowscy urzędnicy.

Idea utworzenia Politechniki Dziecięcej pojawiła się w 2009 roku. Inicjatorami są Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza wspólnie z WSK „PZL-Rzeszów” S.A.

Podstawą tego przedsięwzięcia była troska o przyszłość dzieci, które rozpoczynają edukację i chęć zainteresowania ich nauką.

politechnika dziecięca

fot. Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza

 

04-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ruszyla-rejestracja-na-politechnike-dziecieca