REKLAMA

Ruszył projekt Akademia Leonarda ze Wzdowa (FOTO)

Z dużym zaangażowaniem dzieci rozpoczęły się działania projektu „Akademia Leonarda ze Wzdowa” w ramach programu Fundacji BGK Dzieci Kapitana Nemo. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Fundację poMocni ze Starej Wsi we współpracy z Gminą Brzozów i  udziałem  uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Przysietnicy.

Bez-tytułu-2

Inauguracją projektu było omówienie jego założeń przez Alicję Tomoń – prezesa Fundacji poMocni oraz przybliżenie dzieciom informacji o życiu i osiągnięciach Adama Ostaszewskiego przez Mateusza Podkula – pracownika Muzeum Regionalnego w Brzozowie. Warto przypomnieć, że Adam Ostaszewski, urodził się i mieszkał we Wzdowie w XIX w. i był niezwykłą osobą. Rysował, malował, rzeźbił, latał samolotami i konstruował modele różnych pojazdów. Interesował się optyką, fizyką, akustyką, hydrostatyką, elektrycznością i magnetyzmem, chemią, mechaniką, zoologią, botaniką, mineralogią, paleontologią, geologią, agrotechniką, geografią, historią, archeologią, heraldyką, muzyką, architekturą, sztuką, sportem i techniką. Uprawiał jazdę konną, szermierką, kolarstwo i jazdę autem, znał ponad 20 języków. Mnogość talentów i ogrom osiągnięć tej postaci może być z pewnością autorytetem i wzorem do naśladowania dla młodego pokolenia, stąd pomysł na napisanie tego projektu w ramach którego  młodzi ludzie mogą  rozwijać swoje talenty poprzez udział w warsztatach z robotyki, modelarstwa, języka angielskiego. W planie jest również żywa lekcja historii – wyjazd do pałacu we Wzdowie – siedziby rodziny Ostaszewskich.

sc

Alicja Tomoń
źródo: Serwis internetowy Gminy Brzozów


25-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.