REKLAMA

Rusza rekrutacja do Małego Uniwersytetu Rzeszowskiego

Uniwersytet Rzeszowski rozpoczyna rekrutację na kolejną edycję Małego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zgłoszenia będą przyjmowane już od 6 września.

school-1974369_1920

Foto: Pixabay.com

Do rekrutacji mogą przystąpić dzieci w wieku 7 – 12 lat, czyli uczniowie klas I-VI szkół podstawowych (baza elektroniczna zezwoli na zapisanie także uczniów, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat). Wraz z nimi w Małym Uniwersytecie Rzeszowskim weźmie też udział młodzież w wieku 13 – 15 lat, tj. uczniowie gimnazjum i klas VII szkół podstawowych.

Zapisy uczestników prowadzone będą wyłącznie przez Internet. Formularz rejestracyjny będzie aktywny na stronie internetowej MUR (http://www.mur.ur.edu.pl/rejestracja/). Zgłoszenia można wysyłać od czwartku 6 września 2018 r. od godziny 8:00. Ostatnim dniem rekrutacji jest czwartek, 20 września 2018 r. Rejestracja kończy się tego dnia o godzinie 18:00.

Studenci MUR zostaną wyłonieni w procesie losowania spośród osób, które zapisały się w bazie elektronicznej. Zajęcia będą odbywać się w trzech grupach wiekowych:

  • uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej
  • uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej
  • gimnazjaliści i uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej

Każda z grup ma liczyć ok. 60 osób. Koszt udziału w programie to jednorazowa opłata w wysokości 60 zł.

Zajęcia na uniwersytetach dziecięcych mają na celu rozbudzić zainteresowanie nauką, jako obszarem atrakcyjnych poszukiwań i przeżyć, ukazywać i promować korzyści płynące z wiedzy a także popularyzować idee kształcenia przez całe życie.

Źródło: Materiał nadesłany

31-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rusza-rekrutacja-do-malego-uniwersytetu-rzeszowskiego-866