REKLAMA

Rusza program bezpłatnej pomocy psychologicznej dla rzeszowian

RZESZÓW / PODKARPACIE. Mieszkańcy Rzeszowa mogą teraz bezpłatnie uzyskać wsparcie psychologiczne w ramach dedykowanej dla nich grupy, dostępnej na platformie GrupaWsparcia.pl. Projekt jest wynikiem współpracy miasta Rzeszów oraz Fundacji ADRA Polska. Z pomocy będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec potrzebujący wsparcia i chcący zadbać o swoją kondycję psychiczną.

aaa_6

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

 

Aby móc skorzystać ze wsparcia psychologicznego wystarczy zalogować się na portal GrupaWsparcia.pl oraz dołączyć do dedykowanej grupy wsparcia dla mieszkańców Rzeszowa.

Dodatkowo, aby ułatwić rejestrację  i korzystanie z portalu, uruchomiona została specjalna infolinia. Mieszkańcy mogą skorzystać z pomocy telefonicznej w sprawach technicznych pod nr. tel. 790 796 718 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.

Link do grupy wsparcia dla mieszkańców Rzeszowa znajduje się tutaj:

https://grupawsparcia.pl/portal/grupy/16/wsparcie-dla-rzeszowa

 

Do kogo skierowana jest pomoc?

GrupaWsparcia.pl to platforma pomocy online, która pozwala na w pełni anonimowe, bezpłatne oraz bezpieczne korzystanie ze wsparcia psychologicznego. Została stworzona z myślą o osobach, które poszukują wsparcia w kryzysowych sytuacjach życiowych, np. zmagających się z samotnością, uzależnieniem, problemami psychicznymi czy żałobą.

Pandemia oraz przedłużająca się izolacja społeczna odcisnęły piętno na kondycji psychicznej Polaków. Psychologowie już w tej chwili alarmują, że coraz więcej osób zmaga się z problemami natury psychicznej, a według prognoz – sytuacja będzie się tylko pogarszać. Wiele osób częściej niż dotychczas zaczęło też sięgać po alkohol. miasto Rzeszów wraz z Fundacją ADRA Polska postanowiło więc wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców w tym szczególnym czasie. Z pomocy może skorzystać każda osoba potrzebująca wsparcia i chcąca zadbać o swoją kondycję psychiczną – podkreśla Katarzyna Wojtachnio z Fundacji ADRA Polska.

Banner_Rzeszów_GrupaWsparcia

 

Jak działa platforma?

Na platformie można bezpłatnie i całkowicie anonimowo – bez konieczności przedstawiania się i pokazywania twarzy – podzielić się swoim problemem i otrzymać realną pomoc. Użytkownik dzieli się tylko tymi informacjami, które uzna za stosowne.  Po zalogowaniu się użytkownik może porozmawiać z osobami, które mają podobne doświadczenia i także chciałyby przezwyciężyć swoje słabości.

Portal umożliwia dołączanie do już istniejących grup wsparcia, a także tworzenie nowych, skupiających ludzi połączonych wspólnym problemem i chęcią radzenia sobie z nim. W dedykowanej grupie dla mieszkańców Rzeszowa dla użytkowników dostępna jest pomoc doświadczonego psychoterapeuty współpracującego z Fundacją ADRA Polska.

GrupaWsparcia.pl dzięki swojej formie daje możliwość podzielenia się problemami bez względu na porę dnia i miejsce – wystarczy dostęp do Internetu. Zawsze można dodać wpis, sprawdzić historię walki z nałogiem lub też napisać do wybranej osoby. Dzięki możliwości organizowania spotkań można umawiać się z członkami danej grupy wsparcia na zaplanowane rozmowy głosowe.

Platforma działa zarówno w wersji na komputer, jak i w formie aplikacji mobilnej. Dla nowych użytkowników przygotowany jest również samouczek, z którego warto skorzystać, aby poznać najważniejsze możliwości portalu.

 

Baza miejsc wsparcia

W ramach projektu jest również tworzona baza lokalnych grup oraz ośrodków wsparcia z terenu Rzeszowa. Mogą znaleźć się w niej wszystkie grupy związane z walką z uzależnieniem oraz dla rodzin osób uzależnionych, grupy wsparcia dla osób z depresją, chorobą, żałobą, bankructwem lub innym kryzysem życiowym.

Baza będzie dostępna na platformie GrupaWsparcia.pl. Dzięki funkcjonalnej wyszukiwarce użytkownik będzie mógł szybko i bez problemu znaleźć grupę lub ośrodek, który go wesprze w trudnych chwilach.

Organizacje, które chcą bezpłatnie znaleźć się w tworzonej bazie, proszone są o kontakt pod nr. tel. 790 796 718 lub na adres kontakt@grupawsparcia.pl.

Zadanie jest współfinansowane ze środków z budżetu miasta Rzeszów.

 

Webinar: Zdejmij okulary i spójrz na świat bez zniekształceń!

Już w najbliższy wtorek, 6 lipca, o godz. 19:00 odbędzie się webinar organizowany przez GrupaWsparcia.pl, na który gorąco zapraszamy wszystkich mieszkańców Rzeszowa i okolic. Spotkanie poprowadzi psychoterapeutka Agata Ziobrowska – ekspertka platformy, która udziela również wsparcia psychologicznego w ramach dedykowanej grupy wsparcia dla mieszkańców Rzeszowa.

Myślenie w kategoriach wszystko albo nic, czytanie w myślach, przepowiadanie przyszłości – to typowe błędy poznawcze. Błędy w myśleniu są zjawiskiem występującym u wszystkich ludzi. Wraz z poznaniem tych zniekształceń uczymy się racjonalnego sposobu myślenia, a to poprawia nastrój, obniża stany lękowe i pomaga podejmować racjonalne decyzje. Podczas spotkania nasza ekspertka opowie, czym są błędy poznawcze, jak je rozpoznać i co zrobić, aby spojrzeć na świat bez okularów zniekształcających nasze postrzeganie rzeczywistości. Będzie mnóstwo praktycznych wskazówek, a także sporo przestrzeni na zadawanie pytań. Serdecznie zapraszamy! – mówi Katarzyna Wojtachnio.

Spotkanie z ekspertem jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Odbędzie się na profilu platformy GrupaWsparcia.pl na Facebooku. Aby do niego dołączyć, wystarczy kliknąć w link: https://www.facebook.com/events/1229755287456948

 

Źródło: mat. nadesłane

05-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)