REKLAMA

Rusza budowa Zakładu Nauk o Człowieku na Uniwersytecie

RZESZÓW. U zbiegu ulic Zenitowej i Leszka Czarnego powstanie nowy budynek, mający służyć przyszłym studentom medycyny Uniwersytetu Rzeszowskiego. Będzie nim o Zakład Nauk o Człowieku, który wybuduje Skanska.

zakład

Budowa Zakładu Nauk o Człowieku to ważny krok do uruchomienia na Uniwersytecie Rzeszowskim kierunku lekarskiego – mówi Prorektor ds. rozwoju UR dr hab. inż. Czesław PUCHALSKI, prof. UR.

Budynek  będzie mieścił się u zbiegu ulic Zenitowej i Leszka Czarnego w okolicy Szpitala Wojewódzkiego nr 2. Budynek powstanie na działce o powierzchni 0,65 hektara. Zakład Nauk o Człowieku będzie bazą dydaktyczno-badawczą (tzw. „prosektorium”), w którym planowane jest uruchomienie czterech jednostek: Anatomii Prawidłowej Człowieka, Histologii z Embriologią, Anatomii Patologicznej Człowieka, oraz Medycyny Sądowej.

Zakład Nauk o Człowieku będzie budynkiem z dwoma kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną. Budynek będzie mieć prawie 14 m w najwyższym punkcie, 93 m długości i 15 m szerokości.

Inwestycja Uniwersytetu Rzeszowskiego będzie kosztowała 14,4 mln zł netto (17,7 mln zł brutto). Zakład Nauk o Człowieku będzie gotowy w czerwcu przyszłego roku.

 

 

01-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rusza-budowa-zakladu-nauk-o-czlowieku-na-uniwersytecie