REKLAMA

RUDNA MAŁA: 18-letni Mołdawianin włamywał się do samochodów. Wpadł, bo zgubił paszport

RUDNA MAŁA / PODKARPACIE. Policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego o włamania do kilku ciężarówek, zaparkowanych na firmowym parkingu. Podejrzanym okazał się, pracujący w Polsce, 18-letni obywatel Mołdawii. Z samochodów, do których się włamał skradł m.in. nawigacje, radioodtwarzacze i narzędzia. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za który grozi do 8 lat więzienia.

303-187277

Foto: Podkarpacka Policja

Policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim i z wydziału kryminalnego, pracowali nad sprawą włamań do ciężarówek w jednej z firm w Rudnej Małej. W nocy z 23 na 24 maja nieznany sprawca włamał się do 6 zaparkowanych samochodów, kradnąc z nich nawigacje, radioodtwarzacze, narzędzia oraz szereg innych drobnych przedmiotów.

Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze znaleźli mołdawski paszport, który mógł zgubić potencjalny sprawca. Policjanci ustalili, że właścicielem paszportu jest 18-letni obywatel Mołdawii, który przyjechał do pracy w Polsce.

W czwartek, na wezwanie policjantów 18-latek zgłosił się do komendy. Już podczas wstępnych czynności przyznał się do czynów. W związku z tym, do wyjaśnienia szczegółów sprawy został zatrzymany. Jak wyjaśnił, włamań dokonał pod wpływem alkoholu. Skradzione przedmioty ukrył i zamaskował trawą, w lesie w pobliżu miejsca gdzie nocował. Policjanci odzyskali skradzione przez niego przedmioty.

Prowadzący postępowanie funkcjonariusze z komisariatu w Głogowie Małopolskim przesłuchali 18-latka i przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem. W piątek mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Nadzorujący postępowanie prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Podkarpacka Policja

05-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rudna-mala-18-letni-moldawianin-wlamywal-sie-do-samochodow-wpadl-bo-zgubil-paszport-8193-00r2kc