REKLAMA

Ruch pasażerski w Jasionce stopniowo wraca do normy

JASIONKA / RZESZÓW. Tego roku w sierpniu port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył blisko 33 tysiące pasażerów. Stanowi to 10 tysięcy więcej osób niż w poprzednim miesiącu, co pokazuje też poprawę i odbudowę ruchu pasażerskiego na podrzeszowskim lotnisku.

SAM


Liczba pasażerów obsłużonych w sierpniu pozwala nam patrzeć w przyszłość bardziej optymistycznie, mimo iż -podobnie jak inne lotniska w Polsce – w porównaniu z ubiegłym rokiem odnotowaliśmy spadek ruchu o około 70 procent
– mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka.

Głównym napędem ruchu turystycznego jest linia Ryanair, która przywróciła już ponad 60 proc. pierwotnie zaplanowanej siatki połączeń. W sierpniu z usług tańszych przewoźników skorzystało ponad 20 tysięcy pasażerów – najwięcej na trasach do Londynu i Dublina.


Stopniowo odbudowujemy zaufanie podróżnych do samolotu jako najszybszego, a zarazem bezpiecznego środka transportu. Ufam, że ten pozytywny trend utrzyma się w kolejnych miesiącach, zarówno jeśli chodzi o rozwój naszej siatki połączeń, jak i wzrost poziomu wypełnienia rejsów
– dodaje Adam Hamryszczak.

Źródło: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Autor: Amelia Krupik

09-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ruch-pasazerski-w-jasionce-stopniowo-wraca-do-normy-7295