REKLAMA

Rozwój Ukrainy istotny dla Rzeszowa?

RZESZÓW / PODKARPACIE. 27 i 28 stycznia w Centrum Wystawienniczym G2A Arena w Jasionce będzie się odbywać X Forum Europa – Ukraina. Wśród uczestników z kilkunastu krajów będą przedstawiciele rządów, politycy i eksperci wielu dziedzin, którzy postarają się odpowiedzieć, jaki wpływ na stolicę Podkarpacia ma rozwój naszych wschodnich sąsiadów…

zz

foto: archiwum rzeszow24.pl

Organizatorem jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Głównym tematem Forum będzie kwestia modernizacji i rozwoju potencjału Ukrainy oraz kierunek i tempo przeprowadzanych reform. Podczas dwóch dni debaty koncentrować będą się na bezpieczeństwie energetycznym, możliwościach rozwoju regionów, współpracy z partnerami z Polski i innych państw europejskich oraz zagadnieniach polityki międzynarodowej.

Dyskusje i prezentacje poświęcone będą także reformie na Ukrainie, możliwościom wynikającym z Układu Stowarzyszeniowego z Unią Europejską, kwestii budowy nowoczesnej samorządności terytorialnej i społeczeństwa obywatelskiego. Ważnym elementem imprezy będą również Targi Wschodnie, w ramach których pojawi się ponad 70 wystawców.

Forum jest kolejna szansą na ożywienie gospodarczego oblicza Podkarpacia, bo daje szansę nawiązania konkretnej współpracy.

25-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Następny artykuł:
»Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rozwoj-ukrainy-istotny-dla-rzeszowa