REKLAMA

Rozpoczyna się remont peronów na stacji Rzeszów Główny!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W lipcu rozpocznie się przebudowa stacji Rzeszów Główny. W pierwszej kolejności prace obejmą perony 1 i 2. Dla podróżujących do Boguchwały i Jasła zorganizowano komunikację zastępczą.

przewozy-regionalne2

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

Od lipca rusza remont stacji Rzeszów Główny. Najpierw prace obejmą teren, na którym znajdują się perony 1 i 2. Wymieniona zostanie sieć trakcyjna oraz tory, a same perony zostaną wyremontowane. Pojawią się na nich nowe ławki i wiaty, nowe oznakowanie, schody ruchome oraz windy.

Docelowo Na stacji Rzeszów Główny będą trzy nowe, wyższe perony, dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się

W trakcie prac przy peronach 1 i 2 pociągi będą poruszały się z peronu 3 i tymczasowego peronu 4, który pojawi się na ulicy Łącznej. Od poniedziałku 10 pociągów Przewozów Regionalnych nie będzie mogło na czas remontu wykonywać swoich tras. Dla podróżnych przygotowano komunikację zastępczą w postaci autobusów. Jest ona uwzględniona w najnowszym rozkładzie pociągów Regio. Komunikacja zastępcza obejmie trasy: Rzeszów – Jasło i Rzeszów – Boguchwała. Utrudnienia te potrwają do 24 listopada.

W lipcu ruszą także prace przy rozbiorze zabytkowej kładki. Pierwszym krokiem ma być rozebranie dwóch przęseł od strony Kochanowskiego. Docelowo kładkę ma zastąpić przejście podziemne. Prace przy kładce odbędą się stopniowo, by jak najdłużej umożliwić podróżnym dostawanie się do peronów poprzez jej użycie.

Inwestycja w Rzeszowie, realizowana jest w ramach Krajowego Programu Kolejowego, projekt: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)”. Wartość podpisanej w czerwcu umowy to 205 milionów złotych netto.

25-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rozpoczyna-sie-remont-peronow-na-stacji-rzeszow-glowny-1086-00r2kc