REKLAMA

Rozpoczęły się zapisy na bezpłatne zajęcia do kolejnej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego

Rozpoczęły się zapisy na bezpłatne zajęcia do kolejnej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego prowadzonego przez WSIiZ. W poprzednich uczestniczyło ponad 500 uczniów klas 5 i 6.

W najnowszej edycji rozdamy ponad 120 indeksów. Nabór kończy się 1 lutego. Pierwsze zajęcia odbędą się 26 marca. Uczestnictwo jest bezpłatne. Formularz zapisów i szczegółowe informacje na temat programu zajęć w WSIiZ, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na stronie www.uniwersytet-dzieciecy.pl – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

EUD to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej dla uczniów klas 5 i 6, który promuje przedsiębiorczość i zachęca do bliższego zainteresowania się zagadnieniami gospodarczymi. Poprzednie edycje cieszyły się dużą popularnością. Ich uczestnicy byli z zajęć bardzo zadowoleni.

Wiedzę z zajęć EUD wykorzystuję m.in. w szkole. Bardzo podobał mi się wykład z zarządzania czasem, na którym prowadzący opowiedział o metodzie „wrzucania dużych kamieni”, czyli realizacji w pierwszej kolejności spraw trudnych, a w dalszej lżejszych. Dzięki temu jestem bardziej zorganizowany. Po nauce mam czas na relaks – mówi Maksymilian Rogoyski, uczestnik EUD.

Entuzjazm rodziców jest równie duży. – Chcę, by córka kształtowała w sobie cechy przedsiębiorczości, bo to zaowocuje w przyszłości. Najbardziej podobają się jej warsztaty, gdzie w towarzystwie rówieśników pracuje nad danym zagadnieniem, a potem prezentuje efekt pracy przed wszystkimi uczestnikami i prowadzącym – mówi Mariusz Przywara, ojciec jednej z uczestniczek.

– Znaczenie wiedzy ekonomicznej zwiększa się, dysponowanie nią urasta do rangi podstawowej kompetencji. Konieczna jest edukacja od najmłodszych lat. Ważne jest kształtowanie przedsiębiorczych postaw, umiejętności pracy w grupie i rozwiązywania sytuacji problemowych – podkreśla Marcin Dąbrowski, dyrektor Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych organizującej projekt.

Zajęcia EUD prowadzi Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i 6 innych polskich uczelni. To Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Uniwersytet Szczeciński.

– Semestr składa się z 6 spotkań obejmujących 2 godziny lekcyjne. Zajęcia odbywają się w czwartki od godz. 17:30 do 19:00. Spotkania mają charakter interaktywny i realizowane są w formule edutainment. Dzielą się na część teoretyczną, czyli wykłady prowadzone przez nauczycieli akademickich i część praktyczną – mówi Pasieczna.

Semestr kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody najlepszym studentom, to m.in. wysokiej klasy sprzęt elektroniczny, np. tablety. W ostatniej edycji, której finał odbył się 4 grudnia 2014 roku test wyłonił trzech finalistów: Sebastiana Binkowicza, Gabriela Kędziora i Michała Łozę. Każdy z nich otrzymał tablet Samsung T210 Galaxy Tab 4. Pozostali studenci otrzymali upominki ufundowane przez WSIiZ.

EUD ma także ofertę skierowaną do rodziców. Jest to cykl zajęć związany z wychowaniem dzieci i kształtowaniem postaw przedsiębiorczych oraz kompetencji społecznych.

EUD działa od 2008 roku. Dotychczas z możliwości udziału w programie skorzystało ponad 8000 uczennic i uczniów z całej Polski.

Partnerem Strategicznym projektu jest Narodowy Bank Polski. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji Narodowej. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Harmonogram zajęć dla dzieci:

26 marca: Współpraca przedsiębiorstw [ZARZĄDZANIE]
9 kwietnia: Rola marketingu we współczesnym świecie [MARKETING]
23 kwietnia: Podatki dla domu i firmy [OTOCZENIE GOSPODARCZE]
14 maja: Gimnastyka umysłu, czyli jak uczyć się szybciej i osiągać lepsze rezultaty [EFEKTYWNE DOSKONALENIE SIĘ]
28 maja: Finanse dla sprytnych [FINANSE PRZEDSIĘBIORCY]
11 czerwca: Przedsiębiorczość w działaniu [PRAKTYKA BIZNESU]

Harmonogram zajęć dla rodziców:

26 marca: Dlaczego orły nie pływają? O wspieraniu zdolności i talentów dzieci [SZTUKA WYCHOWANIA – ROLA RODZICA]
9 kwietnia: Kształtowanie kompetencji medialnych poprzez wychowanie [DZIECKO I MEDIA]
23 kwietnia: O sztuce wyznaczania i osiągania celów [PSYCHOLOGIA I INTERAKCJE SPOŁECZNE]
14 maja: Doskonalenie współpracy w rodzinie [PSYCHOLOGIA I INTERAKCJE SPOŁECZNE]
28 maja: Gimnastyka umysłu w domu [EFEKTYWNA EDUKACJA]
11 czerwca: Psychologia inwestora [ŻYCIE GOSPODARCZE]

uniwersytet

22-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rozpoczely-sie-zapisy-na-bezplatne-zajecia-do-kolejnej-edycji-ekonomicznego-uniwersytetu-dzieciecego-adm007