REKLAMA

Rozpoczęcie roku szkolnego (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. W Rzeszowie w nowym Zespole Szkół nr 7 odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego. Wziął w niej udział marszałek Władysław Ortyl.

Na inauguracji obecni byli również Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Podkarpacki Kurator Oświaty Jacek Wojtas oraz ks. bp Jan Wątroba.

Zespół Szkół nr 7 to nowa placówka na edukacyjnej mapie Rzeszowa. Tworzą ją Szkoła Podstawowa nr 18 i Gimnazjum nr 4. W zespole będzie się uczyć kilkuset uczniów. Z okazji otwarcia marszałek wręczył dyrektor Grażynie Lachcik herb województwa z życzeniami powodzenia w edukacji młodego pokolenia.

Marszałek pogratulował także władzom Rzeszowa tak wspaniałej inwestycji, jaką jest nowy Zespół Szkół nr 7. Przypomniał również o 35. rocznicy powstania „Solidarności”, dzięki której możliwe były w kraju przemiany, w tym edukacyjne. Na zakończenie marszałek życzył wszystkim uczniom i nauczycielom, aby nowy rok szkolny 2015-2016 był dla nich szczęśliwy i udany.

W sumie naukę na Podkarpaciu rozpoczęło około 300 tysięcy dzieci i młodzieży.

03

Źródło: Monika Konopka, Biuro prasowe UMWP

02-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rozpoczecie-roku-szkolnego-zdjecia