REKLAMA

Rozpoczął się nabór pomysłów do Urban Lab Rzeszów na miejskie innowacje

ZRESZÓW / PODKARPACIE. Rozpoczął się nabór pomysłów do Urban Lab Rzeszów na miejskie innowacje w obszarze poprawy, jakości życia mieszkańców Rzeszowa (smart living) w ramach realizowanego działania Rzeszów Startup Urban Akcelerator.

URBAN

Termin naboru: do 4 października 2020 roku.

W ramach naboru poszukiwane są pomysły na mikro innowacje miejskie, które zakładają i promują współudział mieszkańców we wdrażaniu rozwiązań w następujących obszarach zadaniowych:
1. Nowoczesna i przyjazna przestrzeń miejska dla mieszkańców.
2. Rozwiązania ułatwiające poruszanie się po mieście.
3. Zieleń w mieście.

Aby zgłosić pomysł wystarczy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie urbanlab.erzeszow.pl (zakładka: Tematy miejskie, Realizowane projekty) i dostarczyć go pod wskazany adres do 4 października 2020 roku.

Wybrane pomysły przez Radę Projektową Rzeszów Startup Urban Akcelerator zostaną przetestowane w przestrzeni miasta, a te przynoszące realne zmiany, będą mogły zostać
wdrożone.

Nabór pomysłów do Urban Lab Rzeszów na miejskie innowacje w obszarze poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa (smart living) prowadzony jest w ramach realizowanej umowy dotacji nr DPT/BDG-II/POPT/112/19 Projekt „Adaptacja koncepcji Urban Lab w Rzeszowie” udzielonej ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014 – 2020. 

Więcej informacji dostępnych znajdziecie Państwo TUTAJ i TUTAJ

URBAN LAB

Urban Lab to instrument (organizacja i przestrzeń fizyczna – biurowa i/lub część miasta wybrana do eksperymentowania wybranych rozwiązań) współpracy władz miejskich z mieszkańcami, przedsiębiorstwami oraz podmiotami naukowymi, mający na celu poprawę jakości życia mieszkańców poprzez innowacyjne rozwiązanie zidentyfikowanych problemów (inicjowanie, testowanie, wdrażanie i ewaluację projektów) oraz wygenerowanie dodatkowej wartości przy wykorzystaniu zasobów miejskich.

Urban Lab prowadzi szeroko określoną działalność jako „laboratorium miejskie”, które jest przestrzenią do dyskusji mieszkańców, organizacji społecznych, przedstawicieli uczelni wyższych oraz biznesu na temat kierunków rozwoju miasta.

Kto może korzystać z Urban Labu?
Urban Lab to przestrzeń miejska udostępniona dla wszystkich, którzy chcą mieć wpływ na zmiany w mieście i wytyczanie kierunków jego rozwoju. Jest zarówno przestrzenią wymiany myśli, poglądów, pomysłów, jak i miejscem gdzie powstają innowacyjne rozwiązania dla miasta.

Źródło: Biuro Prasowe UM Rzeszowa

Autor: Amelia Krupik

17-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rozpoczal-sie-nabor-pomyslow-do-urban-lab-rzeszow-na-miejskie-innowacje-270