REKLAMA

Rozmawiasz w aucie przez telefon? Miej się na baczności. Policja wyjechała na drogi

PODKARPACIE/RZESZÓW. Policjanci z podkarpackiej „drogówki” wyjechali dziś na drogi i będą zatrzymywać kierowców którzy rozmawiają, że przez telefon komórkowy. Policja zaznacza, że jest to powszechnie popełniane wykroczenie, bardzo niebezpieczne i odciągające uwagę prowadzących od sytuacji na drodze. Funkcjonariusze będą karać kierowców mandatem na kwotę 200 zł i 5 pkt. karnymi.

Dzisiejsze działania „Telefon” rozpoczęły się o godzinie 06:00 rano i potrwają aż do 22:00.

Kierowcy oprócz rozmawiania przez telefon bardzo często łączą prowadzenie samochodu z np. pisaniem sms-ów czy sprawdzaniem skrzynki mailowej w smartfonie.

Policja przypomina: zgodnie z prawem o ruchu drogowym “kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku”.

Za naruszenie zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku grozi mandat karny w kwocie 200 złotych, kierowca otrzymuje również 5 punktów karnych.

KWP

policja123

25-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rozmawiasz-w-aucie-przez-telefon-miej-sie-na-bacznosci-policja-wyjechala-na-drogi