REKLAMA

Rozbudowa S19 na odcinku Sokołów Młp. Północ – Jasionka. Powstanie druga jezdnia

W środę podpisano umowę, która zakłada stworzenie projektu dobudowy drugiej jezdni S19 od węzła Sokołów Małopolski Północ do Jasionki. Termin wykonania dokumentacji to 18 miesięcy. Wykonawcą została firma Mosty Katowice.

24685

Foto: GDDKiA Rzeszów

W środę podpisano umowę na wykonanie Koncepcji Programowej oraz uzyskanie decyzji środowiskowej na dobudowę drugiej jezdni S19 od węzła Sokołów Małopolski Północ do Jasionki. Długość tego odcinka to 15 kilometrów. Wykonawca, czyli firma Mosty Katowice, będzie zobowiązany do wykonania uzupełniającego rozpoznania geologicznego.

Koncepcja programowa zakłada między innymi wykonanie opracowania dokumentacji geologiczno-inżynierskiej, dokumentacji hydrologicznej, badań podłoża gruntowego, czy analizę i prognozę ruchu na omawianym odcinku.

24684

Foto: GDDKiA Rzeszów

Celem inwestycji jest poprawa warunków podróżowania i bezpieczeństwa ruchu, poprawa płynności ruchu, zwiększenie przepustowości drogi, ograniczenie negatywnych oddziaływań na środowisko, rozwój terenów przyległych – czytamy na stronie rzeszowskiej GDDKiA.

Koszt opracowania dokumentacji to niemal trzy miliony złotych. Dokumentacja jest nie zbędna do tego, by móc później ogłosić przetarg na wybór wykonawcy, który dobuduje drugą jezdnię do odcinka Sokołów Małopolski Północ – Jasionka.

Źródło: GDDKiA Rzeszów

16-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rozbudowa-s19-na-odcinku-sokolow-mlp-polnoc-jasionka-powstanie-druga-jezdnia-4083-00r2kc