REKLAMA

Rozbudowa hali Podpromie najwcześniej ruszy w przyszłym roku

RZESZÓW. O prawie dwukrotnym powiększeniu pojemności hali sportowo-widowiskowej Podpromie mówi się od dawna. W lutym ma być ogłoszony przetarg, a dokumentacja gotowa do końca roku. To oznacza, że rozbudowa zacznie się w 2016 roku.

podpromie1

Hala Podpromie obecnie jest wstanie przyjąć ponad 4 tys. widzów, po przebudowie – miejsc będzie dla ok. 6 tys. kibiców. Problem w tym, że w dalszym ciągu nie wiadomo, ile to wszystko będzie kosztowało.

Urzędnicy miejscy zaplanowali ogłoszenie w lutym przetargu, w którym wybrany zostanie projektant przebudowy.

Jakie plany ma miasto? Przede wszystkim, chce, aby przebudowane zostały istniejące trybuny, dzięki czemu zwiększyłaby się pojemność obiektu. Te miałyby być ruchome, co umożliwiłoby zmianę ich rozstawienia w zależności od istniejących potrzeb.

Trybuny byłyby też wyższe. Wcześniej konieczne byłoby m.in. zmiana lokalizacji istniejącej tam siłowni oraz siedziby Asseco Resovii.

Ratusz nie ukrywa, że liczy na pozyskanie środków zewnętrznych: albo z UE, albo z budżetu krajowego. Szacowany koszt to ok. 20 mln zł.

23-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rozbudowa-hali-podpromie-najwczesniej-ruszy-w-przyszlym-roku-n001