REKLAMA

Rozbudowa elektrociepłowni w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. W ciągu najbliższych czterech lat nastąpi rozbudowa sieci ciepłowniczej w Rzeszowie. Jest to efekt współpracy spółki PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Rzeszowie.

elektrociepłownia

Foto: materiały prasowe

PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie, należąca do Grupy Kapitałowej PGE, przeprowadziła w 2019 roku inwestycje rozwojowe. Priorytetem dla obu partnerów jest zagwarantowanie mieszkańcom nieprzerwanych dostaw ciepła sieciowego na potrzeby ogrzewania, jak i ciepłej wody użytkowej.

Dzięki współpracy PGE Energia Ciepła z MPEC w ciągu najbliższych czterech lat nastąpi rozbudowa istniejącej sieci ciepłowniczej w Rzeszowie. Dzięki temu kilkanaście tysięcy mieszkańców będzie mogło korzystać z miejskiej sieci ciepłowniczej. Spółka w ciągu ostatnich 2 lat przyłączyła do sieci ciepłowniczej 360 MWt. Łącznie sprzedaż energii cieplnej za 2019 rok wyniosła prawie 2 miliony GJ.

– Rosnąca liczba mieszkańców oraz nowo budowanych obiektów, zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych, sprawia, że Rzeszów coraz dynamiczniej się rozwija. Wzrasta również świadomość mieszkańców, którzy coraz częściej przyłączają swoje budynki do miejskiej sieci ciepłowniczej, dbając tym samym o środowisko naturalne. Każde przyłączenie nowego odbiorcy do systemu to działanie w kierunku poprawy jakości powietrza, którym oddychamy – powiedział Paweł Majewski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie.

Źródło: materiały nadesłane

26-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rozbudowa-elektrocieplowni-w-rzeszowie-1571-00r2kc